Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Combhajlat gombásodását...

Combhajlat gombásodását (állandó ülő életmód mellett) hogyan lehet elkerülni?

Figyelt kérdés

Kerekes székes vagyok, sajnos már többször volt gombás fertőzésem a combhajlatomban, ami később már nőgyógyászati gondot is okozott (hát, igen elég közel van....). Voltam bőrgyógyásznál, patikai krémet használok, dehát állandóan ezt sem lehet, csak meghatározott ideig. De mégis kiújul, gondolom azért, mert mindig ülök és összeér a bőrfelület.

Ha épp túl vagyok a krém kezelésen, mivel előzhetném meg, hogy visszatérjen? Adjatok tanácsot! (pl: grapefruitmag kivonat? jó?)


Kösz!


2011. okt. 12. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
alkoholos lemosás napi többször - ill megelőzésnek gombásodás elleni oldat, napi egyszer
2011. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
hitőpor. A gombák a nedveskörnyezetet szeretik. Ha hintőport használsz,akkor száraz a bőröd és kisebb az esélye a gombáknak
2011. okt. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is segíthet, ha szárazon tartod a felületet.

Na meg lehet a ruhatárat se ártana lecserélni, de leglaábbis naaaaaagyon alaposan fertőtleníteni, amíg nem múlik el, minden nap, külnben azzal is visszafertőzheted magad. Ugyanígy törölköző és minden más, amivel érintkezett a felület.

2011. okt. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A grapefruit magkivonat nagyon jó, de azt immunerősítésre alkalmazzák, nem kimondott gombásodásra.


A második válaszoló mondta a szerintem is lényege, miszerint próbáld meg valahogy szárazon tartani, és erre a hintőpor nagyon jó megoldásnak tűnik.

2011. okt. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem a babatörlőkendő használata, naponta többször,nem alkoholos, vált be, és amikor már teljesen száraz a bőr akkor kamillás hintőpor, egy púderpamaccsal teljesen a hajlatokba lehet vinni vele a port.

nekem a hasam alja is kipattogzott, és egy ismerős ajánlására, ez a módszer bevált.

2011. okt. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tegyél egy vékony párnát a kerekesszékbe, és azon ülj, hogy ne izzadjon bele a kerekesszék ülésébe a combod és a feneked.
2011. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy megkérdezem, de inkontinenciád is van, vagy csak mozgássérült vagy? Ha nem akarsz ne válaszolj!
2011. okt. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nincs inkontinenciám, izomsorvadásom van, de az más tipusú izmokat érint, a záróizmokat szerencsére nem.


köszönöm a válaszokat! most olvastam még neten a teafaolajat is, meg az ezüstkolloidot. a hintőport is ki fogom próbálni.

akinek még van tippje, nyugodtan írhat, köszi!

2011. okt. 12. 13:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan köldökgombán szokott lenni(tudom hogy undorító nem tudom mitől van),és folyton visszatér,mióta minden nap fertőtlenítem alkohollal nincsenek tüneteim.(egyelőre)

Szóval énis az alkoholt tudom ajánlani!

2011. okt. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2011. okt. 13. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!