Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ellene vagytok a terhességmegs...

Ellene vagytok a terhességmegszakításnak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 16:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
IGEN
2011. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Helyzettől, életkortól függ!
2011. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ. Ha egy olyan nő teszi, aki amúgy megtehetné, hogy fölnevel egy gyereket, mert van rá anyagi fedezet, meg család, de abortuszt művel, mert nincs kedve gyereket nevelni, az elítélendő. De ha egy 15 éves nem figyel oda, és becsúszik, akkor jobb az úgy, ha megteszi. Egy gyereknek nem kell gyerek.
2011. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mindenkinek megvan a joga hozzá, az más dolog, hoyg esetlegesen meg lehet az illetőről a véleményem ha nem egyszer is ilyen szituációba sodorta magát.
2011. aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem ellenzem egyáltalán.


Van egy ismerősöm 18 évesen lányanyaként szült, sohasem vette el egy férfi sem feleségül, mert már "használt árunak" számított.


Egész életét egyedül élte le, a saját szülei fizetése biztosította részben a megélhetést. És értelmiségiek, nem senkiházi nincstelen iszákosak voltak a nő és a gyerek papája.


Szóval bizonyos korban és élethelyzetben nincs értelme szülni.


Én 30 felett szültem, előbb nem volt rá lehetőségem, ha egyedülállóként estem volna teherbe, akkor is megtartom.

14-15 évesen nem lett volna alkalmas az idő, bár jó szülői háttérrel akár akkor is meg lehet tartani.

De még gazdagoknál is akadály lehet a becsusszant gyerek egy férfival közös életre.

2011. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

ha valamilyen feltétel nem adott, szerintem nem nagy bűn.

pl nincs anyagi háttér, nincs mellette apa.

Csonka, csóró családban,fogyatékos szülővel, olyan gyerekként megszületni, akit amúgy el akartak volna vetetni, csak a lelkiismeret nem engedte, na annál még a halál is rosszabb lehet. A szegény gyerek egész életében komplexusos, gátlásos lehet(és lesz is az esetek nagy részében)

2011. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok mellette, de még mindig jobb mint 15 évesen szülni, vagy olyan családba ahol nem tudják felnevelni a gyereket.
2011. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kor, anyagi helyzet, és egészségügyi állapottól függ.
2011. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát, ha nekem lenne ... ☺
2011. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően gyilkosságnak tartom. De semmiképpen sem tiltanám be, mert sajnos szükség van rá.

Adódhat olyan helyzet, hogy talán jobb, ha elvetetik (persze ezt nem lehet biztosra tudni, hogy jobb így...).

Pl. megerőszakolnak vkit és teherbe esik, vagy mondjuk 13-16 éves, beteg lenne a baba stb.

Viszont úgy gondolom, hogy a terhesség olyan dolog, amit nagy %-ban meg lehet előzni. Tudom, hogy nincsen 100%-os fogamzásgátlási módszer, de nekem ne mondja senki, hogy azért a második leggyakoribb műtét az abortusz Magyarországon, mert annyira megbízhatatlan az óvszer meg a tabletta...

Ha vki nem akar teherbe esni, és tesz is ellene, akkor nagy vszínűséggel nem is fog. Ha hiba csúszik a számításba (pl. kiszakad a gumi), még mindig ott a 72 órás, ami mellett már tényleg nagyon kicsi az esély a terhességre.

Szóval én a megelőzés mellett vagyok. Ha vki nem akar gyereket, akkor védekezzen normálisan. Van elég lehetőség, lehet válogatni is.


Az az undorító, hogy ha vki cseszik a védekezésre, és úgy van vele, hogy "nembaj, ha becsúszik akkor elvetetem és kész". Meg hogy manapság mindenki úgy áll hozzá, hogy egy gyerek "tönkreteszi az életét"...

20-on felüli bnőimmel beszélgettem, és egytől egyig azt mondták, hogy még 24 évesen is elvetetnék a gyereket, mert ők még "élni akarnak"...

Kicsit önző dolog szerintem.

Persze, putriba ne szüljön gyereket, de ha tudja etetni, pelenkázni, ruházni, akkor be lehetne vállalni még akkor is, ha nincs pénz a gyereknek nike cipőre...


Viszont hozzá kell tenni, hogy az állam adhatna némi támogatást a fogamzásgátlásra. Felháborító, hogy egy 3-as csomag gumi 700 forint...És persze az ember nem meri megvenni a 200 forintost, mert fél, hogy a minősége is olyan...

Tabletták sem éppen olcsóak...


Meg mondjuk ha vki már a 3. abortuszára megy, fel lehetne neki ajánlani, hogy ingyen és bérmentve elkötik.

2011. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!