Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használhatok tampont?

Használhatok tampont?

Figyelt kérdés
nemsokára megyünk nyaralni, most júliusban, és eddig késett és minden bizonnyal pont a nyaralásra fog megjönni, ami azt jelenti, hogy tampon használata nélkül esélyem sincsen vízbe menni (Balaton). Anyum mondta, hogyha ki akarom próbálni, kipróbálhatom, csak szóljak neki, és akkor vesz mini-t. Egyszer kipróbáltam, de nem sikerült felraknom. Pedig el lazultam, meg minden. Ez úgy 2 hónappal ez előtt volt. Ti mit gondoltok mit tegyek?
2011. júl. 6. 13:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ja, és 15 éves vagyok.
2011. júl. 6. 13:12
 2/15 anonim ***** válasza:

Most ne nézz bunkónak,de először próbáld meg bedugni az ujjad. Ha az megy,akkor a tampon is fog. Van egy barátnőm,aki csak fekve tudta felhelyezni a tampont. Én pl. álló helyzetben szoktam úgy ,hogy az egyik lábamat felteszem a lecsukott WC ülőkére,vagy a kád szélére. Menni fog az,nem kell ám a tampontól félni! :)


26/N

2011. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Huh, kicsit nyers leszek:


szóval először ne tamponnal, hanem csak az ujjaddal (kézmosás után!) tapogasd ki magad odalent, nagyon óvatosan egy ujjal nyúlj fel és belül és próbáld megérteni, kitapasztalni, milyen irányba kéne felhelyezned a tampont.

Esetleg ha Anyuddal nagyon jó a kapcsolat, és nem "ciki", akkor a tampon felhelyezésénél segíthet is. De ha ujjal kipróbálod, menni fog magadnak is!

2011. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13:19, én is 26 és nő vagyok. :D
2011. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az jó ötlet, hogy előbb az ujjaddal nyúlj fel a puncidba, de tampont csak akkor használj, ha menstruálsz, mert kiszárítja, és kidörzsöli a hüvelyed, és sokkal könnyebben kapsz fertőzéseket!!!
2011. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, nyugodtan dugd be először az ujjadat. Nekem úgy ment a legjobban régebben, hogy wc-n ülve kicsit előre dőltem, és ellennyomtam egy picit a tamponnak.
2011. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
51%

Ne izgulj, az első néhány alkalommal nekem sem ment, pedig úgy éreztem mindent jól csinálok. 2-3 sikertelen próbálkozás után végre sikerült, pedig már el voltam szomorodva, hogy milyen "béna" vagyok... A lényeg, hogy ne félj, ha már Neked is sikerül, akkor Te is megérted, hogy felesleg parázni.

14/L

2011. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen,igen..először ujjal,aztán próbáld meg,de szigorúan csak mini mérettel,előbb ehhez kell hozzászoknod,aztán fokozatosan jöhet a helyes méret amire neked szükséged van,de ugye ez idő.
2011. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
17%
Szánalmas, amikor pasik akarják elmagyarázni, hogy kell használni a tampont. Élvezitek, vagy mi van?
2011. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem úgy a legegyszerűbb, hogy leguggolok kis terpeszben.

Így vagy elvileg a legjobban kitárulkozva, és az izmaid is így vannak a legjobban elengedve.

Én pl. 28 vagyok és hogyismondjam "szűk" odalent, szóval ez nekem bevált.

2011. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!