Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyáron vízitúrára megyek a...

Nyáron vízitúrára megyek a Tiszára, de jól beijesztettek, hogy borzalmasan koszos a víz és én nagyon érzékeny vagyok a fertőzésekre. Hogy tudnék védekezni?

Figyelt kérdés

Az már biztos, hogy megyek, mert be van fizetve, és tavaly a Dunán nagyon jó buli volt, de most a Tiszától félek egy kicsit! A szervező azt mondta, hogy még nem volt olyan Tiszás túra, hogy ne került volna valaki kórházba, mondjuk mert benyelt egy kis vizet vagy felsértette magát és belekerült a víz. Szóval óvatosságra intett, meg hogy ne borogassuk bele egymást mert a lányok könnyen összeszedhetnek valamit. Hát én pont ilyenfajta vagyok, érzékeny a fertőzésekre (most is volt gombás fertőzésem nemrég), általában minden nyáron beszedek valamit, néha évközben is. Mivel tudnék védekezni? Hallottam erről az Ellen tamponról, ez megelőzésre is alkalmas? Vagy ha közben használom (ha nincs is mensim)? Vagy mit ajánlotok? Légyszi segítsetek, nagyon szeretnék elkerülni egy újabb csúnya fertőzést! Köszi előre is

18/L


2011. jún. 8. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Én az intimtölcsért ajánlanám! Ez hermetikusan elzárja a hüvelybemenetet, így nem jut fel víz! Egyébként mensturációra használják, de erre is jó!

Csak nem olcsó 11 ezer ft!

2011. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én rendzseres Tisza túrázó vagyok eddig senkinek sem volt baja sem nekem, persze jobb az elő vigyázatosság az hogy összeszedsz valamit ugyan annyi az esélye mintha a Balatonon úszkálnál.20/L
2011. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ilyen szervezőhöz énis félve mennék, akinél mindíg korházban végzi valaki... Az nagyon gáz. Egyébként meg hülyeség, a Tisza nem piszkosabb, mint más élővizek.
2011. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
régebben hallottam hogy bármilyen természetes víz tisztább mint az uszoda/strand vize...
2011. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor megnyugtatlak, hogy én is meg anyukám is hajlamosak vagyunk ilyen fertőzésekre, de ÉLŐ víztől soha nem volt semmi bajunk, csak az uszodavíztől! És baromság, hogy a Tisza koszos! Soha semmi bajom nem volt se az élő Tiszától, se annak holtágaitól.


25 N

2011. jún. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Tisza egyáltalán nem koszos,a zavarosság nem egyenlő a koszossággal.Az ország egyik legtisztább élővize.
2011. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tényleg? Akkor nem tudom miért ijesztgetett bennünket. Remélem nem lesz azért semmi baj. Ez a hüvelytölcsér jónak tűnik, csak sajnos nagyon drága :/ Azért még átgondolom, hátha megéri... Köszi a válaszokat :)
2011. jún. 9. 18:22
 8/8 anonim ***** válasza:
ob forever és kész;)
2011. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!