Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak a pattanások miatt...

Csak a pattanások miatt fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Sziasztok!16éves vagyok és 3-4 éve küzdök a pattanások ellen.Egy időre elmúltak,de ősszel már aknés,csúnya pöttyös volt az arcom.Elmentem bőrgyógyászhoz,írt gyógyszereket és helyrejött.Nemrég kezdtem el nemi életet élni és újra pattanásos lettem.Nem aknék,hanem apró pattanások,főleg a homlokomon.Ahol előtte akne volt,ott tiszta.Olyan mintha tisztátalan lenne a bőröm pedig naponta tísztítom.Már ott vagyok,hogy fogamzásgátlót irattatok fel.Nővéremnek bevált és ráadásul a menzeszem is rendszertelen és nem akarok ezentúl attól félni,ha egy hónapba nem jön meg,hogy terhes vagyok vagy akármi.Sok rémhírt hallottam,hogy ilyen fiatalon nem kéne elkezdeni szedni.Szerintetek?
2011. jún. 5. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kellene, főleg akkor, ha rendszertelen a menstruációd. Ha rendszertelen, az azt jelenti, hogy nincsen stabil ciklusod, lehet, hogy a peteérésed is akadozik. Ha leállítják a petefészekműködést tabival, lehet, hogy az abbahagyás után egyáltalán nem indul újra a peteérés.

Ráadásul azok a gyógyszerek, amik antiandrogén hatással rendelkeznek (tehát a pattanásokat elmulasztják), azok nagyon magas hormontartalmúak, és csak fél évig szedhető.

Nagy vszínűséggel utána ugyanolyan lesz, mint volt, vagy még rosszabb.

A terhessége meg lehet akadályozni óvszer használatával, így nem kell a terhesség miatt aggódni.

Én inkább azt javaslom, hogy keress egy normális endokrinológust, és csináltass hormonvizsgálatot.

2011. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát, a bőrödnek jót tenne, de csomó más dolog miatt nem a legjobb. Veszélyezteti az ereid, szíved, hízhatsz tőle. Én 17-20,5 éves korom között szedtem, de ez idő alatt (ha nem akartam teherbe esni) nem szedhettem antibiotikumot, és meg is híztam. Az alatt az idő alatt kevésbé, de miután abbahagytam, sokkal inkább, szép fokozatosan (most sem vagyok klasszikus értelemben vett kövér, de van rajtam bőven felesleg). És egyszerűen nem megy le. Ja, és miután abbahagytam, megint viszonylag csúnya lett a bőröm, bár nem annyira, mint előtte. Viszont a hormonháztartásom felborult, szőrösebb lettem, mint előtte bármikor.

És mivel nem szedhetsz egész életedben fogamzásgátlót, nagyon nem árt meggondolni, mikor kezded el..........

2011. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lemaradt: 23L
2011. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első: Azért nem megyek vizsgálatra,mert a helyi nőgyógyászok nem alaposak vagy csak az érdeküket keresik.Például nővérem direkt magánrendelésre ment el és a leletek után a doki egy listányi problémát mondott(fertőzés,ciszta stb)Nővérem elment másik orvoshoz másik városba és semmi baja sem volt.


Én tényleg az arcom miatt szedném meg valahogy a gumiba nem bízom annyira.:SDe eddig én is nagyon ellene voltam.A szőrösödés nekem így is veszélyes lenne,mert így is erősek és sok van.

A menzeszemet illetően nem fog magától helyreállni?Elképzelhető?

2011. jún. 5. 14:14
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és bőrgyógyászhoz most azért nem megyek el,mert gyógyszerek olyanok mindd amiket kaptam,hogy mellettük nem érhet napfény.És nyáron ez elég rizikó meg napfény ugye jót tehet a bőrnek..
2011. jún. 5. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:

nem kell nőgyógyászhoz menned

menj endokrinológushoz(hormon doki)

2011. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Én inkább azt javaslom, hogy keress egy normális endokrinológust, és csináltass hormonvizsgálatot."


Ezt mondtam. Egyetlen szóval sem említettem nőgyógyászt szerintem.

Egyébként ha erős a szőröd, nincs rendben a menzid és pattanásos vagy, akkor kb. most megmondom neked, hogy valószínűleg PCOS-ed van (ahogy mostanában nagyon nagyon sok nőnek, többek között nekem is).

Ez nem kifejezetten nőgyógyászati betegség, és a nőgyógyászok többsége nem is tud vele mit kezdeni.

Ezért mondtam, hogy endokrinológushoz kellene menned.


Azt csinálsz, amit akarsz. Ha mindenáron tabit akarsz, akkor szedd. De mint mondtam, később nagyon csúnyán megbánhatod.

Egyrészt ha tényleg PCOS-ed van, akkor közel sem biztos, hogy van peteérésed (ha van is, nem valószínű, hogy rendszeresen). Ha erre tabit kezdesz el szedni, akkor később még annyira sem lesz peteérésed, mint most.

Emellett: ha 15 évesen kezdesz el tabit szedni, akkor feltehetőleg elég sok ideig szedni fogod, mert manapság az emberek 25 előtt nem nagyon vállalnak gyereket (persze lehet, hogy te kivétel vagy). Ebből kifolyólag valószínűleg hosszú távon szeretnéd szedni, ami alapvetően nem éppen jó dolog.

Minél tovább szedi vki, annál nagyobb az esélye, hogy tartósan blokkolja a peteérést.

2011. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Esetleg nézz utána a Roaccutan gyógyszernek.

De ennek tobb káros mellékhatása is lehet.

2011. jún. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jézusom.:SEz a PCOS nagyon rémisztőnek hangzik.:SAhol olvastam ott azt mondták nem tudják még kezelni teljesen.:SEnnyi idősen,mint én még betehető lenne a pubertásnak?Én abban reménykedem..=/
2011. jún. 5. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Betehető a pubertásnak. De ha a pubertásban vagy, az azt jelenti, hogy a hormonrendszered nem alakult ki. Innentől kezdve a javaslatom továbbra is az, hogy ne kezdj el hormonokat szedni, mert később megbánhatod.
2011. jún. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!