Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddőség vagy nem, mi az...

Meddőség vagy nem, mi az igazság? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és még nem mestruáltam. Novemberben elmentünk nőgyógyászhoz, aki hormonzavarral kezelt, de ultrahanggal 5X megnézett, és NEM LÁTOTT SZERVI ELVÁLTOZÁST. Mindent figyelemmel követett, a gyógyszerektől mennyit változtak a tüszők, a méhfal, stb. Aztán továbbküldött, mivel a gyógyszerek szedése után sem volt peteérés.


A kórházban kijelentették az ultrahangon, hogy NEM LÁT MÉHET, PETEFÉSZKET. 3X megnézték, 2 különböző nap. Nem láttak semmit. Popsin át megvizsgáltak, méhet nem tudott kitapintani. Továbbküldtek kismedencei MR-vizsgálatra, májusba.

Nagyon el vagyok keseredve. Nem merek reménykedni, de az első orvos 5 ultrahangon mindent látott, a második 3-n semmit. Mit lehet tenni, mi lehet a baj?


2011. márc. 31. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
A régebbi és újabb ultrahang-készülékek által adott képek közt nagy különbség van (felbontás, részletesség), az orvosok közt is van nagy gyakorlatú meg kezdő is. Az MR remélhetőleg többet mutat, addig ne keseredj el teljesen. Létezik hüvelyi ultrahang vizsgálat is, az olyan közel van, hogy kell látszania rajta a belső szerveknek. Hol élsz? Megyei kórházba vagy még inkább orvosegyetemi klinikára (Budapest, Pécs, Szeged, Debrecen)lenne érdemes elmenned, a nagy forgalmú helyeken nagyobb a tapasztalat is (meg a felszereltség is ált. korszerűbb).
2011. márc. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első orvos tapintotta a méhed?
2011. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként Szegeden tudok egy nagyon jó dokit ajénlani, de kérdés, hogy hol laksz...mondjuk Szeged nem a világ vége.
2011. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az első doki csak ultrahangozott. Egyszerűen nem hiszem el, hogy annyiszor odaképzelt egy méhet meg petefészket meg megmondta hogy mi mekkora, mennyit változott, most meg azt mondják hogy nem találják. Az első doki tapasztaltabb, de a gép régibb. De attól még nem lehet ekkorát tévedni...

Veszprémi vagyok, az ország másik felében lakom... :/

2011. ápr. 1. 14:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Sőt, szedtünk Clostylbegytet, hogy megjöjjön, és mondta, hogy több érett tüszőt is lát, de egyik sem nőtt akkorára, mint amekkorára kéne. Olyan nehéz ennyit várni... November óta úgy tudtam, hogy semmi szervi baj, most meg másfél hónapot várni még...
2011. ápr. 1. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Menj el addig egy másik dokihoz.

Elég hihetetlen az is, hogy az első doki lásson méhet és petefészket, ha nincs, és az is, hogy ne lássanak semmit, ha van.

2011. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként hormonos vérvétel volt?
2011. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem van méhed és petefészkeid. Kizárt, hogy méregesse a doki a méhnyálkártya-vastagságot vagy a tüszők méretet, ha nincs is semmi.

Olyan meg már velem is volt, hogy az egyik petefészkem nem látszódott. És még én is láttam az UH-képen a különbséget. A jobbnál kirajzolódott a körvonal és látszódtak benne a tüszők, a balnál pedig egyszerűen semmi nem látszódott. Ez volt az első alkalommal, én is megijedtem, hogy csak egy petefészkem van, de 2 hónap múlva már látszódott mindkettő.

2011. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 LeeWie válasza:
Veszprém? Dr. Szabó Kinga. Ugyan ugyan magánorvos, de nagyon profi!
2011. ápr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!