Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészekgyulladást hogyan...

Petefészekgyulladást hogyan vizsgálják ki szüzeknél?

Figyelt kérdés

Elég gyanús, hogy petefészekgyulladásom van, és gondolom akkor nem kéne hagyni, hogy majd magától elmúljon, hanem kéne lásson egy dokinak......

Viszont még szűz vagyok, egyszer voltam még csak nődokinál (szörnyű élmény, egy tapló állat volt, végbélen keresztül vizsgált meg és kicsit sem óvatosan)

Na már most ha rászánom magam az orvosra (márpedig kéne, mert görcsöl az egész alhasam, és szúr oldalt) mire számíthatok, hogyan fogja ezt kivizsgálni?


18/L


2011. márc. 27. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban menj másik orvoshoz. És ha szólsz akkor óvatosabban fog veled bánni (persze másik, normális doki), nem mintha alapból nem lennének óvatosak, de jobban odafigyel rád. Én már nem voltam szűz mikor először látott doki, de a vizsgálat nem fáj, max kellemetlen és hideg a kacsa miatt. Ujjal is benyúl, kicsit meg is nyomkodja a petefészked, gyulladás esetében ez fájhat kicsit (nekem is fájt, de nem vészes). De fontos hogy normális doki vizsgáljon meg, rossz tapasztalataim már nekem is voltak nőgyógyásszal.
2011. márc. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy: sürgősen keress fel nődokit, de ne ahhoz az állathoz menj! Az ügyelettel is jobban jársz, mint azzal, aki így vizsgál (a durvaságra gondoltam).


Én még nem voltam soha, nekem a végbelembe más miatt nyúltak, de az is rohadt kellemetlen volt.

2011. márc. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg rá kell szánnom magam, mert nem akarok nagyobb bajt, csak hát annyira félek, ellazulni tuti nem fogok tudni, szörnyű volt az az első alkalom...
2011. márc. 27. 21:36
 4/7 anonim ***** válasza:
a petefészek gyulladás átmehet a méhedre, meddővé is válhatsz, ha nem gyógyítják (legalább is nekem ezt mondták). ez szerintem rémisztőbb gondolat. hajrá!!
2011. márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

El is mentem, végül nem petefészek gyulladás..

Igaz az sem tudta megmondani a doki, hogy mi ez, elküldött laborba. Kicsit megkönnyebbültem, viszont idegesít is, hogy akkor mi a fene bajom van.

2011. márc. 28. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Petefészek-gyulladása szexuálisan aktív nőknek szokott lenni.

Esetleg cisztád lehet, bár azt látta volna. Én arra tippelnék, hogy peteérésed van és most valamiért jobban érzed. Nekem is okozott már éles hasi fájdalmat peteérés.

2011. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudta mondani a doktor is így vérkép híján, na de egy hétig.. na majd csak kiderül, köszönöm szépen a hozzászólásokat :)
2011. márc. 28. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!