Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért változott meg a menzesze...

Miért változott meg a menzeszem a szülés után?

Figyelt kérdés

A menzeszem mindig nagyon fájdalmas volt a terhességem előtt. Az első napján, ha csak volt rá mód, otthon maradtam, mert a teendőimet képtelen voltam ellátni a fájdalom miatt és a felállás is nehézségeket okozott. Mióta megszültem, már 2-szer megjött és szinte semmi ahhoz képest a fájdalmam, mint amit régen át kellett élnem. Ennek mi lehet az oka?

1. A terhesség,

2. Az, hogy császárral szültem és az alhasamban az idegeket nem érzem annyira,

3. Még nem állt be a menstruációm, mert szoptatok.


Szerintetek melyik ezek közül? Van rá esélyem, hogy továbbra is könnyen átvészeljem a menstrációimat vagy vissza fog térni az az extrém fájdalom?


2009. febr. 24. 03:44
 1/4 anonim ***** válasza:
szia!nekem is rettenetesen fajt szulesem elott a menszeszel jaro fajdalmak nekem annyira fajt hogy a foldon kusztam masztam:), es ahogy megszultem ennek mar tobb mint 20 honapja egyaltalan szinte nem is faj ha megjon egy icipicit erzem a hasamat aztan kesz ennyi! ja es nem csaszarral szultem hanem simnan!
2009. febr. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a terhességem előtt fogamzásgátlót szedtem, azzal csökkent a fájdalom. Előtte pedig kettesével szedtem a görcsoldókat az első három napban. Azért nem fetrengtem a fájdalomtól, de elég kellemetlen volt. A szülés óta nem szedek fogamzásgátlót, de már fájdalomcsillapító sem kell csak az első nap 1-2x, pedig a dokim szerint nagyon vastag a méhnyálkahártyám. Ja, sima szülésem volt.
2009. febr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Szóval akkor csak a terhesség miatt lehet. Nagyon örülnék, ha így maradna, mert nekem is annyira fájt a terhesség előtt, hogy már semmilyen gyógyszer nem használt, most meg mintha elvágták volna...szóval így is lehet menstruálni...nagy megváltás ez.
2009. febr. 24. 08:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is nagyon görcsölős voltam mindíg. A doktornő már kislánykoromban azt mondta hogy ez sajnos majd egy szülés után fog megváltozni. És igaza lett. Nekem még annyiban változott a dolog hogy azelött első két nap csak maszatolás volt, a 3-4 napon nagyon erős vérzés. Most pont fordítva az első két nap erős és utána szépen múlik.
2009. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!