Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért kell ennyit szenvednem?...

Mért kell ennyit szenvednem? Megőrülök. Minden nap minden percben a sírás kerülget!

Figyelt kérdés

Néhány hónapja összeszedhettem valami fertőzést, mert elkezdtem viszketni odalent, égett, szúrt... és ha nagyon büdös a nemiszervem... Elment nőgyógyászhoz. Egyedül. Anyának nem mondtam el, nincs olyan jó kapcsolatom vele, de nagyon szeretem és tisztelem.

Elmentem, ő megvizsgált, írt fel gyógyszert, jó megvettem a gyógyszert fél hónapig nagyjából minden rendben volt, utána tünetek viszajöttek.. méghozzá még rosszabbak. Fehér színű a hüvelyem belül, nagyon furcs és borzasztóan félek. A nemiszervem nagyon büdös. Teljesen összetörtem.

Segítsetek légszíves, ha csak újra elolvasom ezt, elbőgöm magam!

15/L


2011. márc. 19. 21:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
csak egyszer kaptad el, a gond, hogy nem segített a gyógyszer...vissza kell menni a dokihoz!
2011. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Óvatosabb leszel, én pl. soha nem ülök rá idegen wc-re, ha hozzánk jön valaki, amikor elmegy, azonnal takarítok Domestosos kendővel, pár perc az egész, és nincs gond.

Babaszappannal mosom, nagywc után - ha otthon vagyok -, akkor azonnal megmosom (fürdőkád, szappan), onnan is juthatnak oda baktériumok. Elölről hátulra törlöd ki a feneked, hogy ne jussanak oda baktériumok.

Érdemes pamut fehérneműt hordani.

Kerüld a korábban felsorolt dolgokat.

Uszodában is esélyes, de szerintem annyira nem kell félni.

Ha megfogod a suliban a kilincset, csak papírral érj magadhoz. Ha tampont cserélsz, előtte szappannal moss kezet, és pzs-vel fog a wc-kilincset. (De míg meg nem gyógyulsz, ne használj tampont!) Tampont 4-6 óránként cseréld, betétet 2 óránként, akkor is, ha még nem telt meg.

Ezzel is csak csökkenteni tudod az esélyét, hogy előjön.

Ha antibiotikumot szedsz, attól pl. hüvelygomba alakulhat ki... és ez sajnos gyakori dolog.

2011. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

tamponhoz én két dolgot fűznék hozzá:

1 a betét egészségesebb

2 kézfertőtlenítő folyadék és nem hosszú köröm

2011. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

1 a betét egészségesebb

2 kézfertőtlenítő folyadék és nem hosszú köröm


Vitatkoznék:

1 a tamponban lassabban bomlik a vér, a betétben gyorsabban, mert érintkezik a levegővel - a szagából is érződik

2 lehet benne valami, bár nekem 20 éve hosszúak a körmeim, de sosem volt gond velük - de rendesen megmosom a kezem, és

szerintem a fertőtlenítő is már túlzás, nem lehet sterilen élni - elég a szappan

2011. márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
21:20-as, elhiszem, hogy tudsz másolni a netről, de mi köze is van a hüvelykúpnak a szüzességhez? ... és szerinted a gombát talán nem fertőzés okozza? Ne vezesd teljesen félre a kérdezőt!
2011. márc. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Miért szidna le Anyukád? Ez nem azért van, mert valami rosszat csináltál. Mondj el neki mindent, ahogy itt leírtad.
2011. márc. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
a kézfertőtlenítővel vitatkoznék..elpusztítja a baktériumok 99%-át...a hüvelyben pedig olyan baktériumok is vannak amik szükségesek...a túlzásbavitt tisztálkodás megboríthatja a természetes hüvelyflórát és így védtelenebb lesz a legkissebb fertőzésekkel szemben is. (az érthetőség kedvéért tamponcsere előtt soha ne használj kézfertőtlenítőt, csak szappanos alapos kézmosás)
2011. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
utolsó, meg kell várni, míg megszárad ;)
2011. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

22:06


ne vitatkozz, kérdezd meg a nőgyógyászod, mi a véleménye a tamponról


ha tudod ápolni a hosszú körmöd ok, de a köröm alatt is maradhatnak szennyeződések, amik okozhatnak gondot

2011. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, semmi baj nem lesz, sőt, meg kell, hogy mondjam, én látatlanban is borzasztó büszke vagyok rád, hogy 15 éves létedre egyedül elmentél nőgyógyógyászhoz! Más otthon gubbasztott volna, míg nagyobb baj nem lesz. Le a kalappal előtted! Reméljük, azóta történt előrelépés az ügyben.
2011. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!