Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem égő már 15 évesen nőgyógyá...

Nem égő már 15 évesen nőgyógyászhoz menni? (Fogamzásgátlás)

Figyelt kérdés

Félek elmenni,de nagyon szeretném már gumi nélkül,"bármikor".

Ha elmennék,miket kérdezne?

Segitsetek...:(


2011. márc. 2. 22:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó nőgyógyász 15 évesnek nem ír fel bogyót, mert még nem állt be a hormonális szinted.
2011. márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
a fogamzás gátló sem nyújt maximális biztonságot.. amugy semmi gáz nincs ha elmész leglább mgvizsgál hogy minden rendben van e... meg kérdez pár dolgot hogy szüz vagy e még stb... és akkor előhozod a témát..
2011. márc. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

A nőgyógyászok már "megszokták", hogy akár 12-13 éves csitrik is eljönnek gyógyszert íratni, úgyhogy, te 15 évesen egyáltalán nem leszel feltűnő.

A doki, -ha rendesen végzi a dolgát- akkor először meg fogja kérdezni, hogy milyen gyakran élsz nemi életet, mióta van állandó partnered, ha van egyáltalán. Aztán megpróbál majd lebeszélni a gyógyszerről,amiben teljesen igaza van,mert egy 15 éves fejlődő szervezetnek nem tesz jót semmiféle hormonális gyógyszer. Miután meggyőzted,hogy neked komoly kapcsolatod van, és gumi helyett gyógyszert szeretnél szedni, vérvételre küld, hogy a vérképed alapján megnézze, milyen gyógyszert írhat fel. Ha egyáltalán felírhat. Ez a vérképedtől függ. Kapsz egy receptet, amivel majd kiválthatod a gyógyszert.

Egyébként, nem, nem égő nőgyógyászhoz menni 15 évesen gyógyszert íratni. Inkább az égő, amikor 15 éves lányok jönnek a rendelésre, hogy "doktor bácsi, nem védekeztünk, most mi lesz?" Na ez az, ami égő.

Tudom,hogy nem kérdezted, de ha megfogadsz egy jó tanácsot, akkor ne kezdj fogamzásgátlót szedni. Egy részt, ez sem véd meg 100%-osan a teherbe eséstől(bár jobb,mint a semmi)másrészt pedig a betegségektől egyáltalán nem véd. A szervezeted még fejlődik, nem tesz jót a fogamzásgátló neki. A legtöbb ilyen jellegű gyógyszer sorvasztja a méhet, persze ezt nem tüntetik fel a betegtájékoztatóban,hiszen akkor senki sem venné meg. Rengeteg olyan nő van, aki 5-10 éven át szedte a fogamzásgátlót, most pedig nem, vagy csak nagyon nehezen lehet gyermeke. Érdemes ezen elgondolkodni!

Üdv: egy asszisztens.

2011. márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha a dugáshoz elég érett vagy, akkor a nőgyógyászhoz is legyél az, ne hisztizz. Egyébként is ajánlott egy nőgyógyászati vizsgálat, mikor nemi életet kezd élni az ember lánya, így időszerű is.
2011. márc. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem égő. De azért elbeszélgetnék azzal az orvossal, aki 15 éves lánynak fogamzásgátlót ír. Én elhiszem, hogy "szeretnéd más gumi nélkül bármikor, de a gyógyszer nem ilyen korúaknak való.

Tönkre vághatja az egész hormonrendszered, aztán ha babát szeretnél, majd nézhetsz.

Maradjatok a guminál legalább 17 éves korodig.

2011. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Ha a szexhez érettnek érzed magad, akkor ahhoz is legyél érett, hogy elmenj nőgyógyászhoz!!!
2011. márc. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszön mindenki hozzászólását,sokat segitettetek.
2011. márc. 3. 07:23
 8/16 anonim ***** válasza:
Valóban gondold ezt át még ezerszer. Biztos fel fogja írni a tablettát, bár nem jó ötlet. Ne gondold, hogy olyan nagyon jó az. Én is szedem, bár 25 voltam amikor elkezdtem. előtte nem gondoltam volna, hogy egy egyszerű tabletta szedéssel is ennyi gond lehet. Olvasgass itt utána, hányan vannak, akik tabi mellett is paráznak, mert ...... (és ezer oka lehet)
2011. márc. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Szerintem ennyi idősen még ne szedj ilyen tablettákat, sok évig!! Viszont az jó, ha megvizsgál az orvos, oda menj el, nem fog fejharapást végezni, hidd el, rengeteg "olyan" dolgot látott már ő.
2011. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem először (még régen, 14 éves koromban) nem írt a doki gyógyszert, pedig már akkor is allergiás voltam a gumira. Aztán közölte, hogy a gumit nem terhesség ellen, hanem a betegségek ellen találták ki. Ezek után majdnem kiabáltam vele, hogy jó, ha nem ír gyógyszert, majd ő fizet a gyerek után. 2 hónappal később, a 15. szülinapom után vissza mentem és egyből írta a gyógyszert...
2011. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!