Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? (fogamzásgátlás)

P.Vik kérdése:

Ez normális? (fogamzásgátlás)

Figyelt kérdés

Olyan problémám adódott, hogy 1 hónapja újra kezdtem a fogamzásgátlót (tri-regol) és most vagyok az első 7 napos szünetben, a 3 napon és még mindig nem jelentkezett menstruáció. 4 évvel ezelött szedtem ugyan ezt a gyógyszert és akkor semmi problémám nem volt.

Olvastam olyat, hogy ez normális, de nekem akkor sem tetszik.

Tapasztalat?Vélemény?

(ha holnapig nem történik semmi vissza megyek a dokihoz...)


2010. aug. 4. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
ha nem jön meg, terhességre gyanakodhatsz. de szerintem még simán megjöhet a napokban
2010. aug. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én miligestet szedek. Pénteken veszem be az utolsót, és csak kedd este felé szokott megjönni, szóval akkor csak megmutatja magát,igazi az szerda.Szombaton már újból szedem.Szóval szerintem nem gáz, megfog jönni. Ha meg elmúlik a 7 nap és nem, akkor orvos. Ne parázz.
2010. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Régen szedtem Mercilont, mindig 3. nap reggel jött meg, órára pontosan. 8 évvel később újra felírták, akkor a 4. nap délután jött. Úgyhogy nyugi, még megjöhet.

A dokit elég felhívnod, mit csinálj, mert az én tabimra rá van írva, hogy ha egyszer kimarad a vérzés, de a köv. megjön, az még normális. A tiedet nem ismerem.

Ha nem jön meg, azért csinálj egy tesztet a biztonság kedvéért.

2010. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat....akkor várok még egy kicsit:D

Terhességre azért nem gyanakszom, mert meg van az a finom görcsölés ami menzes elött meg szokott lenni...de csak nem akar jönni...de várok még:D

Köszönöm mégegyszer

2010. aug. 4. 11:53
 5/8 anonim ***** válasza:
a görcsölés terhestünet és menstruációt megelőző tünet egyben. "mindjárt megjön érzés" - így szoktak róla beszélni
2010. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

egyben nem lehet...mert vagy terhes vagy vagy menstruálsz:D

:D...de értem...nem hinném, hogy terhes vagyok amugy...4 és fél éve élek boldog párkapcsolatban és mindig oda figyeltünk és most sem kapkodtuk el a tabletta nyujtotta lehetőségeket:D....a 21. napon engedtük az engedhetőt...ugyhogy, nem hiszem...:D

2010. aug. 4. 13:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 3 évig Lindynette20-at szedtem,és mindig az abbahagyása utáni harmadik napon jött meg.Mivel a szedése alatt több mint 20 kilót híztam(biztos,hogy attól,mert amióta nem szedem,10 már szinte magától "leolvadt" rólam),három év után váltottam Yasminelle-re.Az első szüneti héten a 4. napon jött meg tőle,majd a harmadikon,aztán az 5.-en,végül már majdnem egy hétre,ráadásul az időtartama is lerövidült 4-5 napról 3-ra,és a mennyisége is annyira minimális lett,hogy inkább abbahagytam.Azt hallottam,hogy ha egy fogamzásgátló szedésekor huzamosabb időn keresztül nem jelentkezik normális vérzés a szüneti héten,vagy fokozatosan rövidül a vérzés hossza és mennyisége,akkor célszerű gyógyszert váltani,más hatóanyagú(hormonösszetételű) készítményre.Szerintem várj még 1-2 hónapot,és ha akkora sem rendeződik,válts.


Üdv:25/L

2010. aug. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Ma hajnalra hála az égnek megérkezett...de sajnos a tabi még azt a hatást nem nyujtja, amiért eredetileg szedem, de majd talán a következő alkalomra...nagyon erősek a görcseim és 6 éve amikor elkezdtem akkor eredetileg ezért lett felirva...

De köszönöm mégegyszer mindenkinek:D

2010. aug. 5. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!