Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Amikor először jött meg...

Amikor először jött meg nektek elmertétek mondani?

Figyelt kérdés

mármint hogy hallottam hogy vannak akik vártak egy napot, mert nemmerték elmondani:) én is viszonylag sokat vártam vagy 5 órát mert nemhittem a szememnek!:)

ha esetleg bármi érdekességet tudtok, írjátok le, illetve melyik a legjobb betét, hol jött meg nektek először:)

köszi mindenkinek:)

13/L


2011. jan. 22. 16:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Miért kell ezt szégyellni? Természetes, hogy minden lány/nő menstruál.!
2011. jan. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát muszáj volt, mivel nem akartam összevérezni az alsóneműimet..
2011. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem anno pont iskolába jött meg, szerencsére utolsó órán, így egyből mentem anyához szólni neki. Azóta is az always betétet és normál O.B.-t használok, nekem ezek a legmegbízhatóbbak. És tényleg nincs ezen mit szégyellni, normális dolog.
2011. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Majd ki tapasztalod:) De amúgy nem kell "szégyellni" természetes dolog a nőknél.Ha tudod beszéld meg egy édesanyáddal/lánytestvéreddel//barátnőddel

ha már nekik is megvan biztos segítenek:)

2011. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én amint észrevettem elmondtam anyunak.Más választásom nem igazán volt.Nyaralni voltunk és első reggel ahogyan felkeltem a hotelban, kimentem pisilni, akkor láttam, hogy a wc papír véres lett.Először nem is jutott eszembe a menstruáció, inkább megijedtem.Szóltam anyunak.Nagyon nagy szerencsénk volt, mert anyunál pont egy darab betét volt.Azt odaadta, utána pedig felöltöztem és lementünk a boltba venni betétet.Ha nem lett volna betét szépen átázok mire visszaérünk.

Szerencsére nem rontotta el túlságosan a nyaralásomat, mert azon a napon meg volt, de közel sem annyi vér volt, mint mostanában, másnap pedig 1-2 csepp volt összessen, délután amikor már 4 órája semmi vér nem volt bementem a Balcsiba.

Hál'istennek nem kaptam el semmilyen fertőzést és semmi mást.


Én kb. 2 évig használtam betétet, nekem a Bella (blue, green, roisette) és az always vált be.A Belle talán megfizethetőbb és szerintem nincs nagy különbség köztük.

Tampon közül o.b. pro comfort minit, light dayst vagy normált használok!

15/L

2011. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Először barna folyásom volt. Gondoltam, hogy az, de nem akartam beleélni magam, mert hátha csalódnék. :) ( hozzáteszem tettem fel erről egy kérdést erre a honlapra)

Másnapra rendesen meg is jött. Fú, én olyan boldog voltam, hogy az nem igaz! :D

Minden rendben volt, először a barátnőmnek írtam meg. Utána anyu felébredt. Odamentem hozzá, leültem mellé. Nem bírtam elmondani, csak dadogtam xD Aztán végül is leírtam egy cetlire, hogy: Megjött.Kérdezgetett, ez kínos volt. :S :) anyum elmondta apunak, meg a fiú testvéremnek. :/

Ez volt a legrosszabb.:D


Másnapra mentünk a tengerpartra nyaralni. :)

Az rosszacska volt, mert lakókocsiban voltunk, ahol ugye nincs wc. xD A kintibe kellet eljárnom folyton. O.O

De amúgy nagyon jó volt. :P

Ez most, augusztusban volt. 5 napig tartott, nem volt olyan erős. A suliban nem mondtam el, csak ugye a legjobb barátnőmön kívül még egy lánynak. Mondom nem nagy szám. :)

De egy szűrővizsgálaton, ahol súlyt, meg magasságot mértek, feltették a kérdést, hogy mikor jött meg. :/

Persze elmondtam. :D Van aki örült neki, van aki irigy lett xD Amúgy én voltam a 2.



Én Always betétet használok. :) Azt szeretem a legjobban, mert jól tapad, és jó a nedvszívó képessége. Hát, viszont elég kényelmetlen. :S


Egyszer, amikor megvolt a suliban, akkor cserélni akartam ( mert erős a vérzésem, óránként kell) és állva cseréltem. xD Nem akartam lerakni a betétet a földre, mert belátni, és ha bejön valaki, akkor látja. :) A legjobb barátnőm azért ott őrködött, de azért mégis. :D

És fogtam a használt betétet az egyik kezemben, a másikkal meg próbáltam kibontani az újat. Közben csöpögött a vér a nadrágomra xD Na az nagy szerencsétlenkedés volt...

De kezdő voltam :D Azt hiszem az volt második.


De egyébként sokféle betétet használok. Amikor még csak barnás folyásom van, akkor tisztasági, majd ha megjön, akkor az első 3 nap vastagabbat, a vége felé vékonyabbat használok.


Nincsenek előjelei, hogy mikor jön majd meg, mert nem is fáj a hasam, meg semmi, de előtte 1-2 órával nagyon világosbarna folyásom van (szinte sárgás) Majd az besötétedik, s végül megjön. :)


Még nem rendszeres, ugyan is csak 6-szor volt még meg! A legutóbbi pl. öt nappal előbb jött meg, pedig általában késni szokott. A hossza sem egyforma. Valahogy így voltak a napok:


5 nap

3 nap

6 nap

8 nap

8 nap ( itt azt hittem, hogy beállt 8 napra :D )

4 nap



Ugye a hasam nem fáj, azzal nincs probléma. :P



Igazából még nem áztam át, csak kis folt lett a nadrágomon, ami nem nagyon látszott! De a bugyim mindig olyan lett, xD Tesiöltözőben az gáz volt...


Éjszaka viszont már sokszor átáztam! :O

Néha nem jön semmi, néha vérben úszik az ágy xD

Egyszer felkeltem amikor megvolt ( azt hiszem a 3. havim volt ) Kisétáltam a szobámból. Anyum még aludt, de apu már felkelt. Odamentem hozzá, szia, puszi, és elmentem. Még szerencse, hogy nem figyelt, mert amikor átöltöztem, akkor láttam, hogy az egész pizsinadrágom, hátul, a térdemig véres volt. xD


Bocsi, hogy hosszú lett!


12/L

2011. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem is kellett elmondanom, mert éjjel jött meg, és reggel rohantam a wc-re, mert éreztem valamit. Mikor megláttam, elordítottam magam:D Igyhát anyum odarohant és megtudta. Azóta sem áztam úgy át soha, mint akkor:D

15/L

2011. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönööm a válaszokat:) várom a továbbiakat!:d
2011. jan. 22. 17:20
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen barna maszat volt a bugyimon, odahívtam tesómat, hogy mi lehet az, és ő mondta, hogy szerinte meg fog jönni, tegyek be betétet.

Aztán ahogy hazaért anya a boltból, elmondtuk neki közösen. Apa is megtudta még aznap, de nem tudom , hogy tőlem-e vagy mástól.

2011. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Muszáj volt, kellett betét. 11 évesen nem akartam ilyeneket még megvenni.
2011. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!