Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jó ha nem tartok szünetet?

Jó ha nem tartok szünetet?

Figyelt kérdés
Mennyire ártalmas ha nem tartom meg a 7 napos szünetet a fogamzásgátló szedésében?
2011. jan. 3. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Áttöréses vérzés léphet fel. Évente egyszer-kétszer meg lehet csinálni, de csak alapos indokkal, mert bezavarhat a vérzésbe. Miért akarod kihagyni?


26/N

2011. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem jó. Ha jó lenne, eleve úgy találták volna ki.
2011. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
elfelejtettem bevenni egy szem gyógyszert a harmadik héten, a tájékoztató így azt írja ne hagyjak szünetet. de sokan mondták ne hagyjak szünetet.
2011. jan. 3. 14:57
 4/8 A kérdező kommentje:
bocsi, azt mondják, hogy hagyjak szünetet
2011. jan. 3. 14:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy filmtablettát hagyott ki a harmadik héten

A következő lehetőségek közül választhat:


1. Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egyidejű bevételét jelenti), és a következő tablettákat a megszokott időben vegye be. Kezdje meg a következő csomagot, amint a jelenlegi csomag végére ér, úgy, hogy ne hagyjon szünetet a csomagok között. Lehet, hogy a második csomag végéig nem jelentkezik megvonásos vérzés, azonban pecsételő vagy áttöréses vérzés léphet fel a szedés közben.


- vagy -


2. Hagyja abba a tabletta szedését a jelenlegi csomagból, tartson 7 napos vagy rövidebb tabletta-mentes szünetet (számítsa bele azokat a napokat is, amikor kihagyta a szedést), és folytassa a következő csomaggal. Ha ezt a módszert követi, mindig a hét ugyanazon napján kezdheti a következő csomagot, mint rendesen.


-----------------------------------------------------


Én ezt a Yadine nevű gyógyszerem tájékoztatójából másoltam. Olvasd el a tiédet, de általában ez a két lehetőség van, ha a 3. héten maradt ki bogyó. A te döntésed, hogy melyik szimpatikusabb, mindegy, hogy melyiket választod, amennyiben pontosan az előírás szerint jársz el. Én személy szerint megtartanám a 7 nap szünetet, vagyis a 2. variációt választanám.


26/N

2011. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

én is yasminellét szedek

csak elbénáztam azt hittem még a második hét ahol azt írja vegyem be mindketőt és szedjem tovább, közben már a harmadik hét első napja volt amit kihagytam de akkor már bevettem mindkettőt így már csak az első opció követhető

és ezért érdeklődök hogy mennyire káros ha nem tartok szünetet, vagy ki mit ajánl

2011. jan. 3. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Semennyire nem káros, hiszen ezt írja a tájékoztató, ilyenkor így kell eljárni. Annyi lehet, hogy felléphet pecsételő vérzés, de ez nem jelent "egészségkárosodást", csak egy kis hormonális gubancot. Persze ez sem jelentkezik feltétlenül! Ne félj semmitől, amíg követed a betegtájékoztatót! :)


26/N

2011. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Csak javasolták hogy attól tartsak szünetet, de nem szeretnék terhes lenni így inkább azt csinálom ami a tájékoztatóban van.

Soha nem fordult még ilyen elő velem, mindig ugyanakkor beveszem, de most valahogy teljesen kiment a fejemből....

2011. jan. 3. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!