Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha 4 szemmel többet veszek be...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 4 szemmel többet veszek be és utána tartok szünetet az baj?

Figyelt kérdés
Mercylon fog.gátlót szedek. elakarom tolni a ciklusom :S ha 4 szemmel többet veszek be és utána tartom az 1 hetes szünetet az gond? nem akarom az egész kövi levelet beszedni mert szörnyen görcsöl ugy a hasam :S 1.5 évvel ezelőtt csináltam azt. amugy 2.5 éve szedem :D
2011. febr. 16. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nőgyógyász biztos elmondja majd mi a helyes...sztem keresd fel....de +4 szem..hát nem tom...nem biztos h jó
2011. febr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a hormonrendszered és az egészséged olyan dolog, amit anonim válaszadókra akarsz bízni? Mert akkor gratulálok.

Arra van a nőgyógyász, hogy ilyeneket meg tudj tőle kérdezni.

Amúgy ha már görcsölsz, akkor semmiképp sem kellene szerintem. (Meg amúgyse...)

2011. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok nőgyógyásszal beszélni...és nem még nem görcsölök...arra lennék kíváncsi h. mi van ha tovább szedem?
2011. febr. 16. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
eltolhatod így semmi bajod nem lesz, csak után majd valahogy össze kell szervezned, hogy akkor következő ciklus végén mi lesz, mert ugye akkor az meg 4 nappal rövidebb lesz (elfogy a bogyó) szóval macerás, de szerintem egészségügyileg nem lesz bajod. persze nem vagyok orvos, de ha egy hónapot el lehet tolni/ki lehet hagyni következmények nélkül, akkor négy napba se halsz bele.
2011. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
oksi :)
2011. febr. 16. 16:58
 6/11 A kérdező kommentje:
és köszi :)
2011. febr. 16. 16:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Neten is vannak orvosok, akik gyorsan válaszolnak. Pl. www.orvostudakozo.hu

Én a helyedben inkább megkérdezném, minthogy vadidegen, laikus emberekre hallgassak. De te tudod.

2011. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne vegyél be többet. Ha ki akarod tolni a ciklusod, akkor a 7 napos szünet ne 7 napig tartson csak 5ig. Vagyis a fogamzásgátló tájékoztatójára ez van írva.
2011. febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem érdekesen hangzik.Mintha beszednél eg y levél fájadlomcsillapítót,hogy ne fájjon egész évben a fejed.

Viccet félretéve,tppem sincs,hülyeséget nem írok,szóval marad az orvos.

2011. febr. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért a fog.gáltó meg a fájd. csill. egy egész kicsikét más tészta...

Kérdező, és is Mercilont szedtem évekig. Igen, el lehet tolni 4 nappal, akár úgy, hogy többet veszel be, akár úgy, hogy 7 napnál kevesebb szünetet tartasz. (Nekem egyébként doki is engedélyezte ezt, csak hogy a többiek is megnyugodjanak, mert nekem néha nagyon fontos volt, hogy ne jőjjön meg, bizonyos okból.) Ez egy mesterséges ciklus, a szervezet nem tudja, hogy 21, 19 vagy éppen 24 tablettát vettél-e be, ha abbahagyod, megvonásos vérzés lesz.

Viszont: igaz azt, hogy sűrűn játszogatni nem jó ezzel. És: 17 tablettát (21-4) nem ajánlanak, ez a megkezdett levél sajnos kárba megy. Régen, amikor a Mercilon még új gyógyszer volt, ez rá is volt írva a betegtájékoztatóra, most viszont az lett a módi, hogy nem a tabeletta számával variál, hanem a gyógyszermentes napok számával.


És az is igaz, hogy NEM minden fog. gátlóval lehet ezt eljátszani, pl. a többfázisúval és a minipillekkel nem, de a Mercilonnal pl. igen.

2011. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!