Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány év fogamzásgátlózás után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év fogamzásgátlózás után kell szünetet tartani?

Figyelt kérdés
Egyáltalán tanácsos a szünet a mai csökkentett hormontartalmú tabiknál vagy majd csak ha babát szeretnék?
2011. szept. 1. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

évente kell járni dokihoz kontrollra, hogy minden rendben van-e, és ő majd megvizsgál és mondja mikor és mennyi szünet kell.

nincs szabvány, mert minden szervezet más.

2011. szept. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az én dokim szerint 3 év után 3 hónap, 5 év után fél év. és persze csak akkor lehet újra elkezdeni, ha helyreáll a ciklus.
2011. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha utána ugyanúgy folytatni akarod a szedését, akkor a mai fogamzásgátlóknál csak árt a szünet (hiszen kis idő és rendeződik a ciklus, majd megint feje tetejére állítja a tabletta). A régieknél még érdemes volt, a mostaniaknál már felesleges.
2011. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem felesleges a szünet. Sokszor okoz gondot, hogy olyan sokáig leállítja a peteérést a tabletta, hogy utána nem rendeződik. Én hiszek az orvosomnak.
2011. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én meg az enyémnek, és magam is annak tanulok :D A tabletta-szünet-tabletta-szünet csak felkavarja a hormonháztartást, és sokkal nagyobb az esélye, hogy ne rendeződjön, mintha nem játszadozunk vele.
2011. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó, akkor nem vagyunk egy véleményen:D Én is annak tanulok egyébként.

Nem egyszer hallani, hogy sok év tabiszedés után nem indul újra a peteérés. ezek egy része lehet megelőzhető lett volna azzal, hogy szünetet tart az illető.

de mindegy, ne vitázzunk róla, mert úgy sem jutunk közös nevezőre:d

2011. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem állt szándékomban vitázni :) Mindenesetre nagyban függ a nőtől, aki szedi, illetve, hogy mennyire erős a tabletta. Minden nő reakciója rá egyedi, én pl. ha csak egy órát is kések a bevétellel, akkor közti vérzésem lesz tőle, annyira "termékeny" testet örököltem :D Anyukám is ilyen, hogyha ránéznek is teherbe esik, szóval nekem azt mondta az orvos, hogy eszembe ne jusson szünetet tartani, mert csak megbolygatnám.
2011. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mikor kihagyod a tablettát, és pecsételő vérzésed van, az nem azért van, mert rögtön újraindul a peteérésed, hanem azért, mert lecsökken a progeszteron szinted és így nem tudja fenntartani a méhnyálkahártyát.
2011. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, viszont erre azt mondta a doki, hogy arra utal, hogy nagyon hamar újraindul a peteérés (ekkor még 17 éves voltam, szóval hittem neki). Mivel nem tartok még a nőgyógyászatnál, így egyelőre bízom benne, hogy tényleg így van :D
2011. szept. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Hát mindkét oldalnak megvan a maga szövege fene tudja kire hallgasson ember.

Én annyit tudok, hogy eddig akik körülöttem fogamzásgátlót szedtek (ez 3 ember), közülük 2, 3 évig szedte szünet nélkül, egyiküknek májelégtelensége lett (amire az orvos csak annyit reagált h hát igen, 2 évente minimum szünetet kellett volna tartani) ami miatt fél éve kezelésre jár, másikuknak nem állt vissza a szervezete, fél év kezelés következett mire helyrerakták. A 3. aki 1-2 évente szünetet tartott, nem lett semmi baja belőle (kb 7 évig szedte).

Ez persze csak 3 ember de én maradok a szünet betartásánál.

2011. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!