Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan mondjam meg apukámnak?

Hogyan mondjam meg apukámnak?

Figyelt kérdés

12 éves múltam, a szüleim elváltak, anyával élünk ketten, míg apukámnak lett új felesége, ott van az 5 éves kishugom.

Múlt hónapban megjött az első menstruáció, anyunak elmondtam, megbeszéltünk, nem volt semmi baj. Nemsokkal rá, mikor már nem volt meg, a mostohaanyám, akivel viszonylag jóba vagyok, megkérdezte mikor ketten voltunk, h megvan e már. mondtam h nem, nem akartam elmondani neki, megbeszélni vele. azt mondta, ha majd megjön, nyugodtan mondjam meg neki, és majd úgy szervezik a nyaralást. Semmi kedvem/nem szeretném apukámra és a mostohaanyámra kötni a dolgot, bár tényleg kínos lenne, ha éppen a nyaralás közben jönne meg...

Hogyan mondhatnám meg apuéknak, vagy van valami más, pl. hogy ne most menjünk, mert táborban leszek, vagy belelóg a táborba,stb...

Anyának nem mondtam meg, hogy kérdezte a mostohám, de anya nem is mondta, hogy majd mondd apának...


2010. dec. 29. 15:41
 1/10 anonim válasza:

Szia.

Szerintem nyugodtan mond el. Ha pedig nem akarod akkor lehet egy picit utalni rá a mostohádnál, mert ő szerintem venné a lapot.

2010. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a mostohaanyukád nagyon figyelmes, hogy úgy szervezné a nyaralást, hogy ne Te is felhőtlenül érezhesd magad. a menstruáció nem ciki, egyáltalán ne gondold annak. nekem is kb 12 évesen jött meg először. és bizony ezentúl mindenbe bele kell kalkulálni, ez természetes ám, hidd el, és örülj, hogy ennyire törődnek Veled.
2010. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Figyelj kislány! Hogy a nők menstruálnak ez teljesen normális, és egy bizonyos kor után mindenki tudja.A férfiak is.Reklámozni nem kell, de titkolni sem. Pótanyád jót akar, és a kedvedre akar tenni. Neki mindegy, mert használhat tampont. Szerintem nagyon kedves Tőle, hogy ezt mondta. És nem mesélni kell róla, hanem csak annyit, hogy megjött és valószínűleg a hónap végén, közepén, elején lesz legközelebb.

Gratulálok,hogy nagylány lettél,de akkor viselkedj is úgy.

2010. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos lányka vagy:) Nekem is van egy 14 éves lányom (is). Szóval nem tudom, hogy érdemes-e a nyárra tervezgetni, mivel a menstruáció az első időszakokban egyáltalán nem biztos, hogy óramű-szerűen fog megjönni, amire lehetne tervezni...Legyél türelemmel pár hónapot, aztán majd meglátod, mennyire áll be a periódus.

Hogyan mondd meg? Szerintem simán, nagylányosan:) Pl. Nekem az a periódus - egészségügi okokból - nem alkalmas.

2010. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nézd, nem kell, hogy a mostohaanyukád legyen a legjobb barátnőd, de ez nagyon kedves és figyelmes volt a részéről, hogy emiatt nem akar kirekeszteni semmiből. avasd be, hogy már megjött, de részletekbe bocsátkoznod nem kell.
2010. dec. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont úgy mondd meg Apukádnak, mint ahogy az Anyukádnak mondtad.
2010. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hm, mivel veled egyidős vagyok megértem mit érzel x) Hát mondjuk mond meg az anyukádnak, hogy ő mondja meg a mostohádnak, és apukádnak. vagy ha tényleg nem szeretnéd elmondani, akkor mond azt pl., hogy megy egy egész napos maraton a tv-ben amit megszeretnél nézni. Vagy a barátnőd akkor fog átmenni hozzád, mert ritkán megy hozzátok. Vagy, hogy fogorvoshoz/orvoshoz akarsz menni. Vagy valami ilyesmi. De szerintem ha anyukád szokott beszélni mostoháddal/apukáddal, akkor mond anyudnak, hogy ő mondja meg a mostohádnak. És hogy kínos ez neked, azért nem beszéltél róla.


Sok sikert!


12/L

2010. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én vagyok 12/L


Egyébként nekem az első menstruációm (fél éve volt) pont akkor jött meg 2 nappal mielőtt nyaralni mentünk volna a tengerpartra. Bár én az apukámmal élek, de akkor is kínos volt neki megmondani. Meg a bátyám is, szóval... De anyum megmondta nekik. És elmentünk nyaralni x) De nem korlátozott, én úsztam, hegyet is másztam! :D

2010. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Használj tampont nyaralásnál?Betétet használsz még?
2010. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
még? Neki még csak 1x, na jó lehet kétszer volt meg!
2010. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!