Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Helyes tamponhasználat?

Helyes tamponhasználat?

Figyelt kérdés
Ti mennyi idei használtok tampont?
2009. jan. 20. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
vérzés erősségétől és a tampon méretétől függ, de max. 6-7 óra, kivéve éjszaka
2009. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a dobozban lévő használati utasításban is le van írva,hogy maradhat akár 8 órán keresztül is,de ha ezt megerősítem,kemény lepontozást kapok a sok okostól:D ami nem érdekes,de itt 2 óránál úgyse fognak többet írni.. :)

egyébként majd elsőre kitapasztalod,ez vérzéstől is függ.ha elkezted használni,és van egy olyan érzésed hogy megtelt,nézd meg első időkben hogy mennyire telt meg.így kitapasztalod hogy milyen gyakorisággal cseréld.

2009. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Az orvosok szerint max négy óra...utána elkezd mindenfélét csinálni a vér...például rohadgatni meg baktériumokat termelni...meg hasonlók! A lényeg hogy tiszta kézzel cseréld ki!
2009. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Igaza van az előttem szólónak, fogod érezni mikor telt meg. Olyan érzés mintha folyna valami kifele a hüvelyedből és ha nem szorítanád a lábad akkor kifolyna a fehérneműre. Bocsi a nyers fogalmazásért, de csak így tudom megmagyarázni. Szóval a 2 óra az nem reális, nekem amikor nagyon erős a vérzésem, ez a második nap, akkor is kibír 5 órát legalább. De MINDIG teszek betétet be, nappal és éjszaka is, mert volt már olyan hogy nem volt lehetőségem cserélni, vagy vásárolni voltam, és madzagig átázott a tampon. Ilyenkor kell a betét, hogy a foltokat felfogja. Sok sikert!
2009. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Rohadni a vér? 4 óra után? Az az orvos aki ilyet mondott biztos zsibin vette a doktoriját. Én egész éjszakát végigalszok egyetlen tamponnal, ami körülbelül 8 óra hossza, és reggel amikor kicserélem semmi bajom nincsen.
2009. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem meg olyan erős a vérzés mindig, hogy a legnagyobb O.B. Extra Plusz tamponnal is max. 3 óráig birom. Éjszaka is. Tehát én 3 óránként cserélek. Az első két napban meg 1 - 1,5 óránként.
2009. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hát én fogi gátlót szedek és gyenge a vérzésem ezért van hogy nekem este bent van és reggel veszem ki de akor is nehezen jön ki mert nem telik meg :S (este 8kor felhelyezem és 6kor le)
2009. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és is használok mellé betétet és 2-3óránként cserélek
2009. jan. 20. 19:06
 9/9 anonim válasza:
En minit hasznalok, de nem igazan eros a verzesem, igy eleg ha 6 orankent cserelem...miert vegyem ki ha megsincs telve?
2011. ápr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!