Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sürgős. Első tamponhasználat?

Sürgős. Első tamponhasználat?

Figyelt kérdés
Most használok először, és kicsit nyom, vagy nem is tudom :S Normal méret, lehet kisebbel kellett volna kezdeni. Segítsetek!
2011. jan. 12. 21:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Egy picit told feljebb. És meglátod, hogy máris megoldódik a probléma. :) Lazulj el, úgy könnyebb lesz. :)
2011. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha azt érzed,hogy nyom, valószínűleg nem toltad elég mélyre,próbáld az ujjaddal megtalálni a végét (kövesd a kihúzószálat),és told beljebb.Ha nem megy,változtass az irányon egy kicsit (enyhén hátrafelé kell felhelyezni).Ha jó szögben, elég mélyre helyezed,akkor sem érzed,ha leülsz. Maximum a kihúzószál lesz eleinte szokatlan, próbáld eligazítani. Egyébként lehet normállal is kezdeni, de minivel egyszerűbb az első pár alkalom.


25/L

2011. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Próbáltam, de nem nagyon akart továbbmenni, csak egy kicsit. Így jobb, de még nem az igazi :S

Am lemaradt, 17/L

Nm lehet, h túl nagy? Mindig zavarni fog, vagy megszokom?

2011. jan. 12. 21:11
 4/20 A kérdező kommentje:
Minivel akartam, de most csak ez van itthol. Tudom, hogy ha most nem kezdem el, akkor még hónapokat vártam volna. Most rákészültem, már fél éve ki akarom próbálni, de mindig találok valami kifogást. :D
2011. jan. 12. 21:13
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A 21:10-es vagyok: nem,nem lesz mindig így, hozzá kell szokni a használatához.Én is nagyon stresszeltem az elején, féltem tőle,nem is sikerült felhelyezni,el is ment a kedvem. Aztán kb. a harmadik alkalommal sikerült, és azóta használom.Pár hónap múlva,egy kis gyakorlattal úgy fog menni,mint a karikacsapás.
2011. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! Nem baj, ha kb. reggel 6-7ig bentmarad? most tettem fel, a kérdés előtt pont.
2011. jan. 12. 21:25
 7/20 A kérdező kommentje:
Vagy inkább cseréljem ki éjszaka egy tisztaságira, reggel fürdés, és újra tampon? (jó ötlet a suliba?)
2011. jan. 12. 21:30
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Biztosan mondhatom: nyugodtan használhatsz éjjelre is tampont.Sokan ellenzik,és azt hiszik,nem lehet,de nem is értem miért:S Én nyugodt szívvel használom éjjel is.Sosem volt tőle semmi bajom.Nyugodtan bent hagyhatod reggelig.Legalább amikor felkelsz, nem azt érzed,hogy "zutty,elöntött a"...Reggel cseréld ki,és ennyi az egész.(Még mindig az előző voltam:))
2011. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Látom, a 90%-os :)

Lehet jobb lett volna nappal és minivel kezdeni, de így alakult. Inkább éjszaka próbálom ki először, mint a suliba. Köszi mégegyszer a segítséget, jól jött! :)

2011. jan. 12. 21:51
 10/20 anonim ***** válasza:

Azért ellenzik sokan, mert a nőgyógyászok IS ellenzik! Azért ellenzik, mert LEHET belőle probléma!!! Pl méhszájseb, felmaródás, nagyobb fertőzésveszély.

Nem mindenkinek lesz méhszájsebe, de igazolt tény, hogy a tampon tetején maradt vér, vagy nyálkadarab felmarást okozhat a méhszájon.

Értelem szerűen a cigitől sem lesz mindenki tüdőrákos, de ettől még káros marad.


Én tampont alkalmi használatra veszem nőgyógyászom javaslatára. Azóta erősen ritkultak a gombás fertőzéseim is.

2011. jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!