Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sürgős. Első tamponhasználat?

Sürgős. Első tamponhasználat?

Figyelt kérdés
Most használok először, és kicsit nyom, vagy nem is tudom :S Normal méret, lehet kisebbel kellett volna kezdeni. Segítsetek!
2011. jan. 12. 21:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Bocs, az éjszakai használat ellenzésére gondoltam.
2011. jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

21:40, a 90%-os


Gratulálok, a tampont maximum 4 órán át lehet benttartani, és ha te továbbcsinálod olyan fertőzést fogsz kapni hogy ihaj. Szerintem éjszakára ne tamponozz, oda jó a betét is, tampont azt csak akkor ha 3-4 óránként tudod cserélni..Ha tovább bent van méhszájsebet is okozhat és az nem msot jön elő hanem majd évek múlva.:S

Szóval...3-4 óránkénti csere.

Csak enynit mondok...

2011. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó

sztem te nem olvastad a használati utasítást, miszerint 6-8 órát benn lehet

szal ha valaki 10kor pl felhelyezi és mondjuk 6 kor kicseréli egyből felkelés után akkor nem lesz baja

akkor meg főleg használhatod éjszakára ha éjszakánként mindig kimész pisilni

2011. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

én használom éjszakára is, 4 oránként kicserélem általában, mert nem birom elviselni a betétet (nem tudok nyugodtan aludni, átázok)

utolsó voltam

16l

2011. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Te meg az én válaszomat nem olvastad, amit nőgyógyásszal beszéltem meg! A méhszájsebről, amit írtam.
2011. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
én sem a méhszájsebre reagáltam, hanem az időre h mennyit lehet bennt egy tampon :)
2011. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A kettőnek köze van egymáshoz! Az útmutató nem szentírás, a maximális időt mutatja, amíg bennmaradhat. Viszont ez már egészségkárosodást okozhat. Ami tényleg nem holnap jelentkezik (bár fertőzés is lehet belőle), hanem évekkel később.

A régi tampon útmutatókra még leírták, hogy éjjel inkább használjon eü betétet! Azóta a marketing hatására kivették ezt a mondatot.

2011. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Amúgy ahasználati útmutatóban az van írva, hogy átlagosan (!) 4-8 órát lehet bent. És 8-nál többet nem is volt!

Lenne még pröblémám, amihez szeretnék segítséget kérni, de látom, már itt is csak a vitatkozás megy... -.-"

2011. jan. 14. 16:54
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvosodtól!
2011. jan. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
a minivel kezd sztem ob mini,énis azzal kezdtem nemrossz, mostmár supert használok ,éha bekenem a tampon végét krémmel,így könnyebben csúszik fel;)az a lényeg hogy próbálj meg ellazulni-
2011. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!