Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell letenni a fogamzás...

Hogyan kell letenni a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Symicia fogamzásgátlót szedek 4 hónapja, és ugyan szabályozza a menzeszem, de iszonyatosan hullik a hajam, fogytam, durván száraz mindenhol a bőröm. Félek elhagyni is mert mi van ha mégjobban hullani fog, esetleg szőrösödni kezdek nagyon.. de ez a sok mellékhatás akkor sem állapot, váltani nem akarok. Úgy döntöttem leteszem.


De hogyan? Végig szedem a levelet, és az újat a 7 napos szünet után egyszer csak nem kezdem el?



ma 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, végigszeded a levelet és nem kezded el a következőt.
ma 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló tabletta egyáltalán NEM szabályozza a menstruációt! Kikapcsolja, és egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel (megvonásos vérzés). A menstruációd nem lesz tőle pontos...


A betegtájékoztató szerint kellene eljárnod. Ezekhez a gyógyszerekhez lepedő méretű jár. Olvasd el, és aszerint cselekedj. Gyanítom, végig kell szedni az aktuális levelet, és a következőt meg már nem elkezdeni.

ma 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elolvastam a tájékoztatót 86x, és a letételéről egyetlen szót sem ír, ezért kérdeztem meg itt, hogyan kell. Internet se dobott ki semmit csak hogy mire számítsak ha elhagytam.

Tudom hogy műciklus, de igenis én úgy fogalmazom, hogy szabályoz... Mert nem kell azon idegeskednem hogy vajon most 20 napra vagy 45-re jön meg. Nem kellett állandóan betétet hurcolásznom. Ez a megvonásos kamuvérzés legalább akkor jött amikor kellett és tudtam rá számítani.

ma 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az egyes is írta, végigszeded a levelet, és nem kezdesz újat a 7 napos szünet után.


Ami történhet, ne ijedj meg: pattanások, megzavarodott ciklus, hízás/fogyás, hajhullás stb. Lehet, hogy az első menstruációd fájdalmas lesz, ne ijedj meg. Vagy egyszer lesz 25 napos, majd 35, azaz rendszertelen.


Ez csak 1-5 hónapig tart, átmeneti!


Tudom, milyen érzés, én is tettem le fogamzásgátló, nem feltétlenül kellemes, de sajnos ki kell bírni. Aludj, pihenj sokat, étkezz minél egészségesebben, szedj vitaminokat, mert a fogamzásgátló után fel kell tölteni a raktárakat.

D-vitamint minimum szedni kell, magnézium és C vitamin is érdemes. Bármi más, amit neten olvasol, azt orvosi felügyelet nélkül nem szabad! (pl. jód, azt csak vérvételek mellett, orvosi tanácsra szabad, anélkül nagyobb bajt csinálhat!)


Magas intenzitású edzés (pl. HIIT) nem ajánlott 3 hónapig az abbahagyás után, de bármi más sport mehet.


Viszont!

Ha 5-6 hónap után is észleled magadon a tüneteket, hajhullás, rendszertelen ciklust stb. Akkor irány a nőgyógyász ÉS endokrinológus, kell egy hormonális vérvétel (hormonok, pajzsmirigy, mellékvese, vércukor stb.). Ez nagyon fontos.

ma 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi!

Igazából pont amiatt akarom letenni hogy elmúljon ez a bődületes mennyiségű hajhullás ami azóta van hogy szedem. Illetve a fájdalmas menzesztől nem tartok, az eleve megvolt régen is, hogy az 1-2. Napokon nem mehettem el otthonról fájdalomcsillapító nélkül. Szőrösödés sem újdonság, amiatt is szedtem hogy az megszűnjön. Megszűnt, de cserébe kihullik a hajam is, inkább abban bízom, hogy a hajhullás megáll, a régi 29-33 napos ciklusom még egyszer visszaáll, mint amikor nem stresszeltem szét a fejemet.

Hormonpaneleim készültek allamiban és magamban is, szó szerint semmi eltérés nem volt velük, mégsem volt jó semmi a ciklusomnal mióta az eszemet tudom. Sajnos. A tabletta emiatt kényelmes lett volna, de túl sok a kellemetlen mellékhatás.

ma 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!