Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen egészségügyi oka lehet...

Milyen egészségügyi oka lehet annak, hogy aránytalanul nagy a hasam (a genetikát leszámítva persze)? A háziorvos tud nekem segíteni, hogy hová fordulhatok?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy viszonyag fiatal korom óta hasra hízós alkat vagyok, de egy ideje már nagyon gáz a helyzet.

38 éves vagyok, 2 éve szültem, terhesség alatt már viszonylag korán tapasztaltam, hogy valószínűleg szétnyílt a hasizmom (észrevettem a jellegzetes kidomborodást, mikor lefeküdtem).

Ezt szülés után tornával korrigáltuk, én nagy különbséget a hasméretemben nem tapasztaltam ugyan, de a tornát tartó hölgy a foglalkozás befejezésekor felmért mindenkit, és azt mondta, hogy szépen összehúzódott.

Mostanában viszont ultragáz a helyzet megint, rendszeresen gratulálnak a kistesóhoz :(

Egyébként nem érzem magam kövérnek egyáltalán, 170 cm vagyok és kb. 63 kg, futni is eljárok, tehát mozgok is, ráadásul voltam 57 kg is tavasszal, és akkor is pohos voltam, pedig a vegtagjaim elvékonyodtak, a mellem meg szinte eltűnt...

A lényeg, hogy mi okozhatja ezt? Aggódnom kellene? Vagy csak szokjak hozzá, hogy ez már sosem lesz jobb?



ma 15:00
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet glutén érzékenység.
ma 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló van. Viszonylag nagy a hasam, és nem tudom mitől.

173 cm vagyok és 75 kg.

Engem sokszor terhesnek néztek már. Főleg evés után lesz nagyobb a hasam meg kemény és fájni is szokott.

ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!