Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha spirálom van, hogyan...

Ha spirálom van, hogyan tudhatnám meg a menzesz első napja melyik?

Figyelt kérdés
Egy hajhullás laborvizsgálati csomag miatt a menzesz bizonyos napjain kéne mennem vérvételre. Sajnos mindig rendszertelen volt a vérzésem és 1 éve spirálom van, mellette éppcsak vmi maszatolós pár napos vérzés. (Egyiken sem erősebb mint a pár másikon) LH tesztre gondoltam, de babatervezős időszakomból úgy emlékszem, 4 napig mutatott pozitívat pedig elvileg az ovulációt követő 14. nap mindig a menzesz 1. napja. Csakhát melyikhez képest 14 nap.. Van ötletetek a helyzetre?
ma 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az az első nap, amikor vérezni kezdesz, te jó ég...
ma 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hormonos a spirál? Akkor nincs is ciklusod.
ma 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hormonális spirál, vagy hormonmentes?

Amikor kezdődik a maszatolós vérzés, az számít nálad az első vérzéses napnak, ilyen egyszerű, azzal számolj.


"LH tesztre gondoltam, de babatervezős időszakomból úgy emlékszem, 4 napig mutatott pozitívat pedig elvileg az ovulációt követő 14. nap mindig a menzesz 1. napja."


Hű, itt több félreértés van, bocsi, de muszáj tisztázni. Senki sem ezzel a tudással születik, ne aggódj, én is megtanultam, nem tudtam sokáig, de jobb ezeket tudni, hadd magyarázzam el.


Az ovulációs teszt nem az ovuláció napját mutatja, hanem a közeledtét, az LH csúcsot méri, onnantól 24-36 óra a tüszőrepedés, maga az ovuláció.

Ha neked 4 napig volt pozitív, akkor sajnos nem jó erősségű tesztet használtál, váltani kellett volna. 10-15-20-25, különböző erősségűek vannak.

Ha neked mondjuk szerda délután erősen pozitív az ovulációs teszt (másnap meg már halvány), akkor az ovuláció időpontja csütörtök, legkésőbb péntek reggel.


A menstruáció nem feltétlenül a 14. napon jön meg az ovuláció után, nincs ilyen szabály :)


Az ovulációt nevezzük most 0. napnak. Az ovuláció utáni napokat hívjuk luteális szakasznak. Ha neked megjön az ovuláció utáni a 14. napon, akkor a luteális szakaszod 13 nap. Ha neked ovuláció után meg mondjuk a 17. napon jön meg, akkor 16 napos a luteálisod. Mindkettő normális. Nem szabad beleszámolni az ovuláció napját, sem a következő menstruáció első napját a luteálisba.


Nem 14 nap törvényszerűen a luteális hossza, hanem 12-16 nap. Egyénnek mindig fix a hossza. Ha neked mondjuk 13 napos, akkor neked mindig annyi lesz. +-1 nap, attól függően, hogy reggel, vagy este repedt meg a tüsző. Neked mondjuk 13 napos általában, néha lehet 12 vagy 14. De sosem lesz 15-16.


Remélem így érthető, szólj, ha kérdésed van :)


Azt nem lehet tudni, hogy neked mennyi, lehet, hogy 13 nap, de lehet, hogy 15 nap. Meg kellene figyelni.

ma 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!