Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen fertőzésem lehet?

Milyen fertőzésem lehet?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje annak, hogy el kezdtem érezni a viszketést de nagyon sokáig ennél többet nem tapasztaltam így hát be tudtam a melegnek és hogy majd elmúlik de sajnos nem így lett.

Kb 2 hete tart ez az egész a mai napig semmiféle folyást nem vettem észre viszont ma krémesebb állagú fehér folyásom volt többször is és a viszketés is kezd felerősödni már. Szaga egyáltalán nincs. Volt már bakteriális fertőzésem és hüvely gombám is a utóbbi sajnos 3szor is de annak már 1 éve. Epp azért mert szag az nincs hüvelygombára gyanakodtam viszont a folyás nem túróra hasonlít így elég nehéz eldöntenem.



szept. 5. 23:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés esetben a doki megmondja...

Ezek ritkán múlnak maguktól, és sokszor kifejezetten ront a helyzeten, ha félrekezeled.

(Én nagyon hajlamos vagyok a gombára, így egyszer csak patikában vettem gyorsan vmi gomba elleni cuccot, mikor épp viszketni kezdett, persze már másnap majd' megőrültem, annyira szörnyű lett, a doki meg mondta utáns, hogy az pont bakteriális fertőzés volt, és a Canesten csak olaj volt a tűzre...)

Szerintem menj dokihoz, amint tudsz, az a biztos.

szept. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján többféle fertőzés is lehet a háttérben. Itt van néhány lehetőség, amit figyelembe vehetsz:


Hüvelygomba (Candida): Bár nem minden hüvelygomba fertőzés jár túróra hasonlító folyással, a fehér folyás és viszketés gyakori tünetek. Azonban a túróra hasonlító megjelenés nem mindig jelentkezik.


Bakteriális vaginózis: Ez általában szürke vagy fehér színű, hal szagú folyással jár, de előfordulhat, hogy csak viszketéssel és egyéb szagok nélkül jelentkezik.


Hüvelyi fertőzések egyéb okok miatt: Előfordulhat, hogy a fertőzés más típusú baktériumok vagy kórokozók miatt alakul ki, amelyek nem feltétlenül okoznak szagot.


Allergiás reakció vagy irritáció: Néha a viszketés és a fehér folyás olyan anyagokra adott reakció miatt alakulhat ki, mint például szappanok, tisztítószerek vagy higiéniai termékek.


Mivel a tünetek már egy ideje fennállnak és változtak, érdemes orvoshoz fordulni a pontos diagnózis érdekében. Az orvos egy vizsgálat és esetleg laboratóriumi tesztek alapján pontosan meg tudja határozni a fertőzés típusát és a megfelelő kezelést.

szept. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!