Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valami módja amivel...

Van valami módja amivel meggyőződhetnék arról, hogy pcos-em van e? Létezik valamilyen teszt?

Figyelt kérdés
Valószínűleg pcos-em van. Orvosi kivizsgálásra sajnos nincs lehetőségem. Kérlek értsétek meg, megvan a miértje. Nagyon nagyon szenvedek és már nem tudom mitévő legyek. Tudom, hogy vannak ilyen "hormontracker" készülékek, de azok leginkább csak az ovulàciót figyelik, mást nem.

aug. 28. 01:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteletben tartom, de orvos nélkül sajnos biztosra nem lehet megmondani.
aug. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos orvos nélkül nem fog menni 😥


A 3 Rotterdami feltétel közül 2-nek meg kell lennie a PCOS-hez. A kimondásához szükséges vérvétel (hormonok) és ultrahang (ciszták vizsgálata, hogy vannak-e), mindkettő vizsgálat kell, egyik sem elegendő önmagában.


Orvos nélkül nem lehet megállapítani.

aug. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mik a tüneteid?


Ha orvos nélkül kiderítenéd (ami sajnos lehetetlen), mihez kezdenél az információval? Hogyan kezelnéd önmagad, ha kiderülne? Orvos kezelheti sajnos csak, te otthon nem fogod tudni.


Maximum természetes módszerekkel enyhítheted, például Aviva torna (minimum 3 hónapig tornázva, hogy hasson), de megszüntetni nem fogod tudni, sőt, rosszabbodni fog az állapotod előbb-utóbb.


A tünetek sok más betegségre is utalhatnak, azért kérdeztem, mik a pontos tünetek.

aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az orvost a saját érdekében ne kerüld ki. Ha más nem, legalább egy sztk-s orvoshoz menj el.

Ami a megállapítást illeti, ez nem olyan dolog, amit otthon tudnál diagnosztizálni, mert szükséges laboratóriumi vizsgálatok, ultranagy vizsgálat és orvosi ananmnezis is hozzá. A tünetek észlelése önmagában nem diagnosztikus értékűek, főleg azért, mert rengeteg más betegség miatt is jelentkezhetnek ugyanezek a tünetek.


Mindenképpen menj orvoshoz, mert nagyon gyorsan komoly baj alakulhat ki, ha elhanyagolod magadat, vagy öncélúan rossz irányban indulsz el a kezelést illetően. Az öndiagnózis is elég káros, foleg mert nem áll rendelkezésedre megfelelő tudás ahhoz, hogy meglásd az összefüggéseket. Amit tehetsz, amíg eljutsz orvoshoz:

-pcos étrend betartása, ehhez kiindulásnak jó, az alábbi link majd

-rendszeres testmozgás: saját súlyos és súlyzós edzések, valamint pilates, ezeket otthon is csinálhatod, nem kell pénz hozzá, a youtube tele van használható videókkal (keress rá EleniFit videóira)

- ha túlsúly is van rajtad, akkor annak első körben 5-7%-os csökkentése


[link]

aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A történetem nagyon hosszù. 14 évesen pcos-el lettem diagnosztizálva, később egy másik orvos kivizsgàlt és közölte, hogy soha nem volt pcos-em. Most 27 vagyok. Mindig váltakozóak a "fura tüneteim". A menstruációm rendszeres, de nagyon erős mellfeszüléstől szenvedek, cisztáim nincsenek a nőgyógyàsz szerint. Jelenleg rettenetesen hullik a hajam és annyira elvékonyodott, hogy ùgy tűnik mintha fele annyi hajam lenne, folyamatosan rettenetesen fáradt vagyok, fokozott szőrnövekedés jellemző-női bajusz. Azt olvastam, hogy az inzulinrezisztencia tünete a pici szemölcs szerű kinövések a nyakon- az is van nekem. Emellé még rettenetes hasi problémáim vannak, és hisztamin és fruktóz intolerancia. Lehet ez is valahol összefügg. Most myo-inositolt szedek, elvileg olyan hatásos pcos-re mint a meforal.
aug. 28. 11:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem és az egyik legkínzóbb tünet a hízás. Már semmilyen diétával nem tudok leadni és ha csak pár hétig nem számolom minden egyes nap a kalóriákat (amùgy nem eszem sokat, sőt sokkal kevesebbet, mint egy átlag ember..) akkor feljön 3-4 kiló. Tudom persze, hogy ki kellene vizsgáltatni meg minden, én is értem, de iszonyatosan nehéz.. Németorszàgban élek és ott nem vizsgálnak ki, mert közlik, hogy semmi bajom, Magyarországon meg ugye csak magànba tudnék menni,amit nem tudok finanszírozni, meg nem tudok több hónapra hazaköltözni se a kivizsgálàsra vagy két ország között ingázni, hiszen dolgozom.. A màsik meg az, hogy màr nagyon csalódtam az orvosoknak sokszorosan és nem is bízom meg bennük..
aug. 28. 11:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az inozitol és a meforal nagyon nem ugyanolyanok.

A saját érdekében meg kell oldanod valahogy az orvos kérdést, abban itt senki nem fog tudni viszont segíteni, hogy ezt hogyan kell tenni.

aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Annak idején tömtek meforal-al és semmit nem ért azon kívül, hogy rettenetesen szenvedtem a mellékhatàsoktól, ráadàsul nagyon rosszul reagálok gyógyszerekre, ùgyhogy így ez is nehéz,de hát ez az orvosokat nem érdekli.
aug. 28. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!