Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Változókorban (előtt) használh...

Változókorban (előtt) használható az ovulációs teszt?

Figyelt kérdés

Mivel nem lehet hormonálisan védekezni, szerintetek ilyenkor használható az ovulációs teszt, hogy nagyjából belőjük, mikor kell jobban vigyázni?

Azt olvastam, hogy kb 24 órával tüszőrepedés előtt ugrik meg a hormonszint, amit jelez a teszt. Ha ez megtörténik, akkor értelemszerűen a következő 3-4 napban megnő a fogamzás esélye.

A gumi kilőve, ezt ugorjuk is át :-)



aug. 11. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

"Mivel nem lehet hormonálisan védekezni..."


Ugyan már miért ne lehetne?

aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Azt olvastam, hogy kb 24 órával tüszőrepedés előtt ugrik meg a hormonszint, amit jelez a teszt. Ha ez megtörténik, akkor értelemszerűen a következő 3-4 napban megnő a fogamzás esélye."


Ezt sajnos rosszul értelmezted.

Az ovulációs teszt nem alkalmas védekezésre. Valóban az LH csúcsot mutatja, amikor pozitív az ovulációs teszt, onnantól 24-36 óra maga a tüsző repedés.


Csakhogy a spermiumok megfelelő környezetben 3-5 napig is életképesek, a termékeny nyák miatt. Hiába "vigyáztok" a pozitív ovulációs teszt napján, és az azt követő 2 napban, az már "késő". Ugyanis a spermiumok az ovuláció előtti 3-5 napból is ott várnak szépen benned a petesejtre. Csak annyit látnál, hogy hoppá az ovulációs teszt pozitív, akkor most nincs együttlét 2 napig. De előtte meg mondjuk minden nap volt együttlét, védekezés nélkül, került beléd sperma, életben maradt 3-5 napig. Bumm, terhesség, mert a pozitív ovulációs teszt előtt nem védeztetek.

aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es: ötven körül már egy nőgyógyász sem javasolja. Egyetlenegy mondta, hogy 49 éves korig nyugodtan (hogy ezt miből számolta ki...:-), de a többiek (voltam egy párnál) azt mondták, hogy felelősségteljesen NE!

Ha nőgyógyász vagy, esetleg több ismereted van az átlagosnál, szívesen olvasnám a javaslataid.


2-es, köszi a válaszod, erre valóban nem gondoltam.

Akár zárhatnám is a témát. :-)

aug. 11. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
49 eves vagyok, nem Magyarországon elek. Nálunk 52 eves korig siman adnak fogamzásgátló tablettat, hormon spiralt, implantatumot es a 12 hetes injekciot is. Elso voltam
aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A 42 éves barátnőmnek már nem írtak fel, mert duplázódik a trombózis veszély. Érdekes, mennyire más a hozzáállás nálatok.
aug. 13. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!