Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki el tudná magyarázni,...

Emenelas kérdése:

Valaki el tudná magyarázni, hogy ha egy nő várandóssá válik, akkor az miért nem kimutatható már másnap?

Figyelt kérdés
Valamennyi teszt csak menzesz előtti pár napban működik. Viszont, ha megtörtént az együttlét, és ebből a szempontól sikeres is volt, akkor mi az oka, hogy csak jóval később változnak meg a hormonok, amivel már kimutatható, hogy állapotos?

júl. 12. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem vettétek még a suliban?
júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A hcg hormon a beágyazódás után kezd el termelődni. A megtermékenyítés és a beágyazódás között is el telik pár nap.
júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt hagyjuk, hogy mit tanítanak a suliban :D szinte semmit, főleg nem a női szervezetről és annak működéséről :( :/
júl. 12. 10:21
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Mert a himivarsejteknek eloszor is el kell jutni a petesejthez, aztan a megtermekenyitett petesejtnek, ha ez egyaltalan sikerul, vandorolnia kell es beagyazodnia a mehbe. Miutan ez megtortenik, akkor kezd el termelodni a hcg hormon,amire a teszt reagal. Ez mind idobe telik.
júl. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Már alapból a megtermékenyítéshez és a beágyazódáshoz is napok kellenek… és mire elkezdődik a hcg termelés, az még több idő.

A tesztek pedig nem a menzesz előtti pár napban mutatják ki, hanem a kimaradt vérzés után, tehát kb. 5-6 hetes terhességet mutatnak ki.

júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

5-os, az utolso reszben nincs igazad. 5-6 hetes terhessegnel mar eloszor petezsak, aztan a 6. heten embrio es szivhang is van mar (altalaban), durva lenne, ha csak akkor lenne pozitiv a teszt :D Ezek mar mind jol lathatoak az uh-n is.


Ha valakinek pontos ciklusa van, kozepidos peteeressel, akkor bizony menstruacio elott 2-3 nappal is mar pozitiv LEHET a teszt. Nyilvan nem mindig, de esely van ra.

Nalam pl igy volt az elso terhessegnel, mar menstruacio elott 3 nappal eros pozi tesztem volt, masodiknal mar csak a keses napjan teszteltem, de az is pozitiv lett.

Az esedekes menstruaciokor vagy 4 hetes terhes egyebkent, mert az elozotol szamoljuk.

júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

először is köszi mindenkinek ♥

6-os: elég fura, hogy az előző menstruációtól nézik, hiszen, ha van pontos együttléti dátum, akkor teljesen egyértelmű, hogy pl 2-3 hetes csak :O

júl. 12. 10:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De nem tudod pontosan, mert egyreszt honnan tudnad melyik egyuttletbol fogant (persze kiveve ha havi egyszer vagytok egyutt). Masreszt meg a peteerest se tudod teljesen pontosan meghatarozni meg ovu teszttel sem.

Szoval ez a resze azert nem teljesen egyertelmu, de a szamitas adott, utolso menstruaciotol szamoljak.


[link]

júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Azt hiábavtudod mikor voltatok együtt ha a peteérés 3 nap múlva esedékes, a sperma meg várakozik bent 3-4 napot jó esetben.

5 én ovuteszteltem, így tudom mikor fogant és ovu után 9.napon mindig + volt a tesztem 6 nappal a mensi előtt, nem kell 5-6 hetet várni a teszteléssel, amikor nem jön meg ott + nak kell lennie a tesztnek egy szabályos ciklusnál.

júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyúttlét után 8-10 vagy több is, mire beágyazódik a megtermékenyült sejt. Addig az utazgat, bulizik, osztódik, stb. Aztán miután elért egy bizonyos sejtszámot, akkor megtapad a méhfalon. Akkor kezd el a szervezet HCG-t termelni, de csak fokozatosan. 2 naponta duplázódik azaz eleinte kis mennyiség annyira, hogy az már kimutatható legyen. Az érzékeny tesztek mensi elött 1-2 nappal mutatják az eredményt, addig sajnos nem :) pedig jó lenne.
júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!