Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van e valakinek tudomása...

Van e valakinek tudomása arról, hogy a Provera 5 mg-os hormonkészítmény fogamzásgátlóként is használható? Tegnap mondta a nőgyógyászom, h "szerinte" nem eshetek teherbe mellette.

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 08:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát elképzelni el tudom, mivel csak progeszteront tartalmaz. Az ún. "minipill" fogamzásgátlók is csak progeszteron komponenst tartalmaznak, de minden nap kell őket szedni, szünet nélkül.

Nekem anno a proverát úgy adta a doki, hogy csak 10 napig kellett szednem, megvárni a vérzést, 15. naptól kezdve megint 10 napig szedni, tehát ciklusosa. Így biztosan nincsen fogamzásgátló hatása.

De ha folyamatosan minden nap szedned kell, akkor elképzelhető.


Én azért nem bíznék benne, vagy legalább megkérdeznék más orvost is. Ha lenne ilyen hatása, szerintem rá lenne írva a tájékoztatójára...

2010. nov. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!