Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 8 hetes terhes vagyok. Az...

8 hetes terhes vagyok. Az ambulás lapomba be le van írva, hogy rizikós eset és hogy pihenés javasolt. Ezzel fel vesz engem a háziorvos táppénzre vagy nem?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta az egyik ismerősöm, hogy nem vesznek fel csak ha az van be le írva, hogy veszélyeztetett terhes vagyok. Albérletben lakunk. Ha mindenhónapban fizetjük a lakást, nem szegünk szabályt, tisztán is tartjuk, akkor a tulaj ki tehet minket a lakásból gyerekkel?

aug. 4. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Mire megszulsz az 1 ev, addig sok minden tortenhet.
aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Mi van a szerződésben?
aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
93%
Nem értem a két dolog között mi az összefüggés. Egyébként az a kérdés mi van a szerződésben, vagy miben állapodtatok meg. Természetesen a főbérlő akármikor kitehet, hiszen az övé, de ha a szerződés pl. egy évre szól, akkor az köti őt is, utána felmondhatja a szerződést. Ha nincs ilyen, akkor akármikor akármit megtehet.
aug. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Akkor néztek másik lakást. Nem értem mi a gond.

Annyi albérlet van, teljesen mindegy. De elvileg ha minden hivatalos akkor nem tehet ki. Legalábbis azonnal nem. Miért fogalmazódott meg ez benned? Úgy érzed a tulaj inkorrekt? volt már vele probléma?

aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Júliusban jár le a szerződés. Nyíregyházán lakok itt nem igazán szeretik a gyerekeket a tulajok.
aug. 4. 21:55
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem ezt miből gondolod.... honnan veszed hogy az a tulaj kitenne amiért gyermeket vársz?
aug. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
71%
Ha júliusban jár le, akkor nem köteles utána meghosszabbítani. Ha rendesen fizeted, tisztán tartod, a megállapodásban egyeztetett szabályokat betartod, az teljesen természetes dolog, nem jár nagyobb kiváltsággal,max a tulaj jobban megbecsül majd téged, mint egy új ismeretlent. Egyébként nem tudom a gyerek mi miatt lehetne gond,max zajban lesz nagyobb, de hát akkor is mi van?
aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Akik nem értik miért gond a gyerek egy albiban, sosem albiztak gyerekkel. A törvény ugyanis a gyereket védi, ha nem fizet a bérlő, akkor se rakhatja ki a gyerekes bérlőt a bérbeadó mondjuk a tél közepén.


Szóval emiatt sokan nem merik kiadni gyerekeseknek a lakásukat. Nem érzem fairnek, mert azért az emberek többsége megbízható, ha tetőt akar a feje felé. De az tény, hogy pórul járni meg senki se akar. :/

aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Több olyan posztot is láttam pl; h egyedülálló szülő keres albit a gyerekével. Na az ilyen családokat végképp fizetésképtelennek ítelik el.:(


Kérdező, beszéld meg a tulajjal szerintem betöltött 12. Hét után, hogy mire számíthatsz, így korrekt és utána lesz legalább 5 hónapod keresni, ha nem lesz a válasza... Vannak magas rizikójú terhességek is veszélyeztetett jelző nélkül. Nem kötelező elmenni táppénzre, ha nincs nagy baj.

aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A táppénz elég lesz az albérletre meg a többi kiadásra?
aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!