Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 8 hetes terhes vagyok. Az...

8 hetes terhes vagyok. Az ambulás lapomba be le van írva, hogy rizikós eset és hogy pihenés javasolt. Ezzel fel vesz engem a háziorvos táppénzre vagy nem?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta az egyik ismerősöm, hogy nem vesznek fel csak ha az van be le írva, hogy veszélyeztetett terhes vagyok. Albérletben lakunk. Ha mindenhónapban fizetjük a lakást, nem szegünk szabályt, tisztán is tartjuk, akkor a tulaj ki tehet minket a lakásból gyerekkel?

aug. 4. 21:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A párommal így is 700 ezer körül keresnénk ketten
aug. 4. 23:18
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem. A természetes szaporulatot tűrnie kell. De van ám ide vonatkozó jogszabály! Olvasd el. Azt hiszem lakástörvény néven is megtalálod
aug. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
A lakástörvényben terhességre vonatkozó semmilyen szabályt nem találtam, ergo ebben olyat nem láttam, hogy nem lehet albérletből kitenni, de ha valaki tud erről valamit, akkor légyszi linkelje már be, érdekelne.
aug. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én is kitenném a szerződés lejártával, ha terhes, akkro is.


Nem azért mert szmét vagyok, hanem mert volt olyan albérlőnk, aki gyerekkel jött. Na, kirakni aztán már nem lehetett, de semmit nem fizetett, és végül többszáz ezres tartozást halmoztak fel.


Azóta nem jön oda gyerekes pár, és ha közben teherbe esik a nő, akkor is van időm, lehetőségem nem megvárni, míg megszül.


Nem ellened szól, de rengetegen kihasználják, hgoy ott a gyerek és szétbrmolják a lakást, mert a törvény értelmében nem lakoltatható ki.

aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
#14:És végül hogy mentek el?
aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!