Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS, IR pajzsmirigy alulműköd...

PCOS, IR pajzsmirigy alulműködés? miért?

Figyelt kérdés

Januárban vérvételen kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem van, kaptam rá gyógyszert. Közben életmódot váltottam, de nem fogytam többet jó hosszú ideig, így elmentem cukor terhelésre, ahol kijött az hogy IR-em van. Nem tudom már, hogy hogyan keveredtem nőgyógyászhoz, de 3. alkalomra azt mondták hogy PCOS.

Csináltak hormon panelt, ami elvileg jó lett.

Viszont ahogy utána olvastam állhat a PCOS és IR mögött CAH.

Na most a kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne megcsinálni ezeket a vizsgálatokat? Androsztendion, 17-OH progeszteron (ezt kérte a nőgyógyász, de nem csinálták meg az sztk-ban és elfeledkeztem róla)

Nem tudok bele nyugodni ebbe a 2 betegségbe, mert sportoltam, teljesen jól ettem..

a tesztoszteron szintem épp a referencia érték felső határa alatt van picivel. a Progeszteron szintem: < 1,6 nmol/l

follikuláris fázis: 0,3-0,95

tehát ez elég magas.


Hasonló cipőben járt már valaki? vagy tanács?



júl. 31. 22:51
 1/1 anonim ***** válasza:
A szerencséd az, hogy keresik az eredeti okot. Azt javaslom, végeztesd el a vizsgálatokat. Segíted vele az orvos munkáját, aki meg akar téged gyógyítani.
aug. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!