Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő után javallott...

Tinker Bell kérdése:

Mennyi idő után javallott elhagyni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

El akarok menni dokihoz is, csak előtte személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Hány év tabi szedés után kellene szünetet tartani?


Mikor telítődik a szervezet?


Ti mikor hagytátok abba és mikor sikerült utána a baba?


Azt sem tudom, hogy utána melyik fogamzásgátló módszer lenne a legjobb, mert a gumit nem igazán szeretjük, a megszakításos meg valljuk be elég rizikós.


Fiatal vagyok még, de pár éven belül szeretnénk gyereket.


2010. szept. 19. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Amennyire én tudom,megoszlanak a vélemények azzal kapcsolatosan,hogy kell-e szünetet tartani.Van aki azt vallja,hogy igen,van aki szerint (például az én régi nőgyógyászom)fölösleges,inkább hatóanyagot célszerű váltani,amikor szép lassan elkezd kitolódni a gyógyszerszüneti hétben a megvonásos vérzés kezdete, és csökken a mennyisége és időtartama,mert az jelezheti,hogy kezd hozzászokni a szervezet az adott hatóanyaghoz,és állítólag ekkor csökken a védettség is.


Én Lindynette20 fogamzásgátlót szedtem 3 és fél évig,és sajnos elég sok negatív tapasztalatom van vele kapcsolatban(több mellékhatás,és utóhatás is).8 hónapja hagytam abba a szedését,és azóta hormonális gondokkal küzdök(ezt vérvizsgálat is alátámasztotta),nincs normális peteérésem (elmarad a tüszőrepedés,ami miatt nem jön meg a menstruációm),többször is gyógyszerrel kellett meghozni a menzeszemet,és az orvos PCOS (policisztás petefészek) szindrómára gyanakszik:( Olvastam,hogy a fogamzásgátlót szedő nők bizonyos hányadánál nem indul be újra a normális peteérés a tabletta abbahagyása után,valószínűleg én ebbe a hányadba tartozok:( Félek is,hogy később esetleg gondjaim lesznek a babavállalással emiatt...De mindenki egyedi,lehet,hogy Neked semmi ilyen jellegű problémád nem lesz!


Azt,hogy melyik fogamzásgátló tablettát,vagy módszert válaszd,beszéld meg a nőgyógyászoddal,az a biztos!Sokat töprengtem már én is,hogy milyen más védekezési módszert lehetne alkalmazni,sokat is olvastam ez ügyben,de az az igazság,hogy nem igazán bízok semelyik másik módszerben sem (pl. habképző spermicides hüvelykúpok,stb.).Talán az injekcióban igen,de az is hormon,mint a tabletta.Spirál nem jöhet szóba,mert még nem szültem,emellett elcsúszhat.A pesszárium körülményes, időt és rutint igényel.A megszakításos több,mint rizikós,nekem úgy lett majdnem két testvérem...Az óvszer hosszú távon pedig nagyon drága és valljuk be őszintén,jelentősen csökkenti az élményt...Úgyhogy sajnos marad a tabletta...


Üdv:25/L

2010. szept. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Először is köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre!

Sajnálom, hogy mindez megtörtént veled, és remélem hamar rendbe jössz. Most rám hoztad a szívbajt, mert én is Lindynettét szedtem. Nekem az orvos végül is javasolta a szünetet, meg én sem tartom természetes dolognak, hogy már 4 éve nem volt peteérésem. Mivel még csak most vagyok a gyógyszer nélküli első hónapban, ezért nem tudok a mensiről nyilatkozni, de remélem minden rendben lesz.


Minden jót!

2010. szept. 28. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!