Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most kezdtem el fogamzásgátlót...

Banánhintahercegnő kérdése:

Most kezdtem el fogamzásgátlót szedni. Hányadik hó után teljes a biztonság?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha elkezdted, akkor nyilván nálad van a doboza. A dobozban pedig van egy cetli, amelyet úgy neveznek: betegtájékoztató. Talán ha buta kérdés helyett azt olvasnád el....
2011. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15 nap után.
2011. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első levél beszedése után véd.
2011. nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. nov. 16. 22:12
 5/11 anonim válasza:
ez engem is érdekelne. egy levéllel be kell szedni, utána megjön, s utána tovább szeded és már véd is, vagy hogy?
2011. nov. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyen fajtát szedsz. Látatlanban senki sem fogja tudni megmondani, ezért TÉNYLEG nem hülyeség elolvasni a betegtájékoztatót. Nem csak a védettséggel, hanem egyéb, a szedéssel kapcsolatban nagyon fontos információkat tartalmaz ! Ha ezen kívül kérdésed van, akkor felhívhatod a nőgyógyászodat is, aki tuti biztosan helyes választ fog adni.


ÁLTALÁNOSSÁGBAN annyi elmondható, hogy a legtöbb gyógyszer-NEM MINDEGYIK !!!- kb 2 hét után már védettséget ad és a szedési szünet alatt is és természetesen utána is véd, tehát a 2 hetes védettség nem minden újabb levélre értendő, hanem csak a legelsőre, azaz folyamatos és pontos szedés mellett a 28 napos ciklus minden napján védett vagy.

Szintén fontos megjegyezni, hogy a tablettát mindig pontosan kell bevenni (két tabletta között max. 36 óra telhet el), mert különben nem biztos a hatás.

Ha szedés közben hasmenés, hányás jelentkezik, akkor kiegészítő módszert(óvszer)kell használni, mivel ezek miatt veszíthet a hatékonyságából.

Ha a fogamzásgátló mellet antibiotikumot kell szedned, akkor arra figyelj oda, hogy a két gyógyszer bevétele között elteljen legalább 3 óra, mert az antibiotikum gyengítheti a hatását. Ez igaz bizonyos fájdalomcsillapítókra, antidepresszánsokra illetve gyógynövényekre is !

2011. nov. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen,ezeket én is átfutottam már százszor... csak a tájékoztató azt írja, ha a menzesz első napján veszed be, akkor már aznap védett vagy, de elég sokan viszont azt mondják, hogy csak az első levél beszedése után...
2011. nov. 17. 19:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én milligest tájékoztatóm 1 levelet ír, hogy annyit be kell szednem mire véd. Én a helyedben nem kockáztatnék, ha eddig kibírtátok gumival, akkor bírjátok még ki a levél végéig. Ennyire egyszerű:-)


20N

2011. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egy levélen meg 3 bogyón már túl vagyok...akkor már lehet? Ha bennem élvez el azzal ugye nem nő a kockázata a terhességnek...?
2011. nov. 17. 19:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok megint arrogáns s.egg lenni, de az leszek:D Nekem tök furcsa, hogy a nők iszonyatosan nagy %-a szed tablettát, de a legtöbbnek halvány lila gőze nincs arról, hogy hogyan is működik. Pedig ha az alapokkal tisztában lenne, akkor a tablettáról szóló kérdések nagy részét fel sem kellene tenni.

A tabletta úgy működik, hogy (többek között) megakadályozza a PETEÉRÉST. Ha nincsen érett petéd, amit meg lehetne termékenyíteni, akkor akár naponta 15-ször is belédélvezhet egy egész focicsapat, akkor sem lehetsz terhes!!!

2011. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!