Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő után javallott...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tinker Bell kérdése:

Mennyi idő után javallott elhagyni a fogamzásgátlót? Fontos!

Figyelt kérdés

El akarok menni dokihoz is, csak előtte személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Hány év tabi szedés után kellene szünetet tartani?


Mikor telítődik a szervezet?


Ti mikor hagytátok abba és mikor sikerült utána a baba?


Azt sem tudom, hogy utána melyik fogamzásgátló módszer lenne a legjobb, mert a gumit nem igazán szeretjük, a megszakításos meg valljuk be elég rizikós.


Fiatal vagyok még, de pár éven belül szeretnénk gyereket.


2010. szept. 20. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

kifejezetten nem ajánlják a dokik a tablettaszünetet az új típusú alacsony hormontartalmú szerek esetében...20-30 éve még volt értelme szünetet tartani, most már nincs


amúgy nem telítődik a szervezeted, ezért kell 24 óránként szedni ;)

2010. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert hallottam olyanról, hogy valaki sokáig szedte és utána nagyon nehezen, csak évek múltán esett teherbe. Na meg alapvetően nem egészséges szerintem állandóan nyomatni a hormontartalmú gyógyszert.

Azért még várok válaszokat és tapasztalatokat!

Köszi!

2010. szept. 20. 18:10
 3/6 anonim válasza:
24%

Én 5 év után hagytam abba, most 24 vagyok. És azt hiszem nagyon jól döntöttem....a libidóm az egekben..:) és sokkal jobban érzem magam...a közérzetem is jobb..nem tudom miért. Jelenleg nincs komoly kapcsolatom, de ezek után csak óvszer...ha komoly barátom lesz, megbeszéljük majd szerintem de nem szívesen térek vissza...olvastam ugyanannyi idő után tisztul ki a szervezetedből amíg szedted...

remélem segítettem vmit...

és igen én is pár éven belül szeretnék anyuka lenni...:) talán a tudatalatti is közrejátszott :)

2010. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ez attól függ milyen céllal írta fel. ha csak a fogamzásgátlás céljából, akkor nyugodtan szedheted 2-3 évig szünet nélkül, de azért ajánlják az orvosok, hogy évente egyszer legalább keresd fel őket, hogy megvizsgáljanak. nekem endometriozosra kellet szedjem, 9 hónapig, most járt le, és most mindenképp szünetet kell tartsak egy hónapot, mert vissza kell menjek, így egy hónap tuti kiesik, de ez más eset.
2010. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm 18:16-os!

Végre egy pozitív vélemény ezzel kapcsolatban! Eddig annyi rosszat olvastam!

4éve szedem és rendszeresen járok rákszűrésre!

A baj csak az, hogy a gumit nagyon nem szeretjük!

2010. szept. 20. 18:29
 6/6 anonim válasza:
Azt mondom amikor abbahagyod a fogamzásgátlót nem szabad egyből teherbeesni fél évet kb. várni kell amikor a szerevezetedből kiürül mert különben a babának redellenessségei is lehetnek EZ NAGYON FONTOS!!!!!.Nekem három gyermekem van és már jól tudom.
2010. szept. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!