Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon kínos problémám van,16...

Nagyon kínos problémám van,16 éves vagyok! Légyszi, Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Vizelettartási problémám van már kislány korom óta. Nap közben egyáltalán nem lép fel ilyesmi, mivel ha érzem hogy kell, mindig elmegyek WC-re. De éjszaka... Lefekvés előtt mindig pisilek, de éjszaka nem érzek semmit, és mire felkelek, bepisiltem. MIT TEHETNÉK ELLENE ? Orvoshoz nem akarok menni, mert nagyon kínos ez nekem.Jó, tudom, most jönnek majd a válaszok hogy orvos orvos. De orvos nélkül nem lehet "orvosolni" ezt a problémát semmiképpen sem? :S :( Nagyon zavar, borzalmasan vagyok... :{
2010. szept. 4. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!régen velem is ez volt!én pelust használtam neked nem lenne jó?

remélem segítettem

22/N

2010. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem tudom.. nem akarnék pelenkát használni. azért annyira nem súlyos, de elég kellemetlen. válaszoljatok még légyszii!!!
2010. szept. 4. 10:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is 16 éves lány vagyok. Régebben tettem fel egy kérdést ide, hogy amikor nagyon nevetek valamin egyszerűen bepisilek. Ez kiskorom óta így van. Mindig titokban tudtam tartani. De szörnyű az, mikor az iskolában egész nap fel sem állhatok, mert 2 tenyérnyi folt van hátul a nadrágomon. Ilyenkor kétségbe vagyok esve, legszívesebben haza rohannék átöltözni, de hát fel sem tudok állni, mert észre veszik. Rettegek, nehogy szóljon a tanár, hogy vigyek ki neki vmit vagy vmi. Hetente egyszer legalább előfordul. Amikor nevetek azonnal le kell ülnöm és nagyon erősen szorítanom nehogy bepisiljek:S Szörnyű. Még anyukámnak sem mertem elmondani:( Amikor én feltettem ezt a kérdést, minden válaszoló szinte azt írta, hogy biztos, hogy kamu..pedig nem, ez így van:( Szörnyű, szégyelletes de sajnos ez van:S Éjjel viszont nekem nincs problémám. Arra gondoltam, hogy veszek TENA betétet, azt vizelettartási nehézségekkel küzködő nőknek találták ki. Csak félek, hogy az meg látszik nadrágon keresztül, hogy vastag:S De éjszakára az tuti jó. Tudom, hogy nekem is el kellene mennem, de nem tudok egyszerűen elmenni orvoshoz:(
2010. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szervi oka van, egyre rosszabb lesz. De lehet lelki oka is, ezt egy pszichológus tudná megoldani, de tényleg csak az orvos segíthet. Nem kell senkinek elmondani, az orvos meg nem lepődik meg, nem néz le emiatt, neki ez a dolga és mindennap iylenekkel foglalkozik (sőt). Am meg ja, Tena. És inkább old meg most, mert gondold el, hogy emiatt sosem lesz barátod, akivel együtt alszol, vagy kihagyod a pizsipartikat? Vegyél egy nagy levegőt és kérj segítséget.
2010. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tisztelt hölgyeim! Ilyen súlyos problémára szertnétek tanácsot, de a privit nem engeditek meg.
2010. szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Menjetek orvoshoz...nem is értem, hogy mit szégyelltek ezen? Ha szervi, ha lelki oka van, nem ti tehettek róla.

Használhattok betétet, de az nem old meg semmit. Attól még nem derül ki, hogy mi okozza. És még csak tinik vagytok, nehogy kezeletlenül még súlyosabb legyen később. Mi van, ha teljesen inkontenensek lesztek csak azért, mert most nem mertek elmenni orvoshoz?

2010. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Itt konkrétan éjszakai bevizelésről van szó. Annyit tanácsolnék (ha napközben nincs ilyen bajod), hogy egyrészt este kevés folyadékot fogyassz, másrészt - bármilyen kellemetlen - csörgesd fel magad órával mondjuk éjjel 2-3 órakor és menj ki pisilni, mégha aktuálisan úgy érzed, hogy nem kell.
2010. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lányok: Keressetek rá a neten erre a betegségre, vagy bajra. Így legalább lesz neve a dolognak, és megtudjátok, milyen orvoshoz kellene fordulnotok. Nos kerestek szintén a neten olyan fórumot, hogy az .......orvos válaszol. Megírjátok neki a kérdéseteket, panaszotokat, a szégyenlősségeteket is beleértve, ahogy itt tettétek. Ezer biztos, hogy találtok ilyent, és választ is fogtok kapni Egymással is vegyétek fel a kapcsolatot, és segítsétek egymást, ha valaki megtud valamit, osszátok meg egymással. Higgyétek el, a stressz is csökken bennetek, mert végre tesztek magatokésrt valamit.

Ui: semmilyen bajt, vagy betegséget nem szabad szégyellni. Nem a ti hibátok. Viszont az már igen, hogy nem gondoltok a leendő családotokra, nem kezeltetitek ki magatokat, és a rettegést átadhatjátok az utódjaitoknak.

2010. szept. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: urológust keressetek. Egyébként az urológiára nem kell semmilyen beutaló, csak a portán be kell jelentkezni. Leülsz, megvárod hogy behívnak, és elmondod a dokinak. Nálunk női urológus is van, meg férfi is. Olyant válasszatok, akiben jobban megbíztok. Ne szenvedjetek.
2010. szept. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hol van az Edesanyad?


Tudod amikor valaki tetves lesz az nem szegyen, a szegyen az, amikor mar ezt tenyeszti!


Ezeknek a panaszoknak az ideg, a felelem az okozoja, de lehet mas kivaltoja is, de ez a gyakoribb.

Nem hiaba hangoztatjak, hogy egy gyermek elott nem kellene veszekedni, nem kellene fizikai fenyitest alkalmazni stb.

Amikor az ideg a kivalto ok, ott altalaban megfelelo nyugtato terapiaval ez megszuntetheto.

Elkell menni a haziorvoshoz, mert ezt igy elhanyagolni nem lehet.

Itt most az Anyukadnak van szegyelni valoja, mert nem tudom, hogy ezt, hogyan nem vette eszre, vagy miert nem tett lepeseket, akkor, amikor ez elkezdotott.


Ha semmi keppen nem akarsz orvoshoz menni, akkor megprobalhatod ugy,hogy gyogynovenyekkel es kozben talalsz 1 olyan relax technikat, ahol megtudod nyugtatni az elmedet, tehat ellazulsz,

s amikor ilyen formaban sem fog elmulni, akkor viszont az orvost nem lehet kihagyni,

de nem Te vagy az egyetlen, Aki ilyen problemakkal kuzd, mert nagyon sokan vannak.

2010. szept. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!