Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagy problémám van, nem tudom...

Nagy problémám van, nem tudom mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hát hol is kezdjem...

Kiskoromtól fogva sose volt napi rendszeres székletem. Éreztem, hogy kell, de nagyon sokszor visszatartottam, és így 19 éves koromra se alakult ez ki, pedig a családban mindenki naponta jár WC-re.

Akárhogy próbálkozom, sehogy se megy, és már ott tartok, hogy két hete székrekedésem van, pedig jól eszem az ebédekre emlékszem is:

kedd: 40 dkg datolya

szerda: káposztás tészta 20 dkg tésztából

csütörtök: egy nagy adag krumplipaprikás

péntek: fél kiló sült krumpli 4 rántott tonhallal és 1 rántott ponttyal fokhagymalével

desszertnek egy fél rúd mákos bejgli

szombat: egy tányér húsleves, 20 dkg rizs, két nagy csirkemell és egy nagy rúd mákos bejgli

vasárnap: negyed kiló sült krumpli, 4 rántott ponty fokhagymalével

kedd: 5 töltött káposzta és 3 hozzáfőtt vastag szalonna

tegnap meg 10 dkg rizibizi főtt kukoricával

és semmi, semmi, semmi:(

A reggeli mindig gabonapehely, a vacsora mindig két zsemle valami kenővel sok zöldséggel vagy legalább 10 dkg magféleség, mostanság török mogyoró.

Elkezdtem a Ferenc József gyógyvízből inni.

Ma éhgyomorra ittam 2dl-t felhígítva 1 dl-el, de semmi, 1 óra múltán 1 dl-t töményen, de még mindig semmi...


Mit tehetnék? Kérlek segítsetek!!

Egy elkeseredett 19 éves lány


2010. dec. 30. 08:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a mákos beigli fogta meg a székleted, a mák eleve hasfogó.
2010. dec. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen a Ferenc József víz, de nekem akármilyen szorulásom van, pár kávé reggel éhgyomorra mindig megoldja a problémát.

Ha alapból nem kávézol, akkor egy csészével próbálkozz először. Tej nélkül, vagy csak minimális tejjel. Utána mozogj valamit, mindegy mit, menj át a kisboltba, vagy járd körül a háztömböt kétszer, vagy kerüld meg az utcát, mindegy. Számomra jobb, mint a hashajtó. ;)


Ha ez nem működik (márpedig ilyen makacs esetnél lehet hogy nem fog) akkor a szennateát megpróbálhatod. Drogéria, biobolt. De nézz körül , mert ennél enyhébb hashajtó teákat is árulnak. A szennával csak az a baj, hogy görcsöket is okoz, viszont tényleg meghajt.


Ha ez sem jön be, akkor valami gyógyszertári hashajtóval próbálkoznék, vagy iratnék dokival hashajtó kúpot. Abban az a jó, hogy úgymond feloldja a szorulás végét.

2010. dec. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!