Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek a görcsök ellen?...

Mit tegyek a görcsök ellen? Én ezt már nem bírom!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyok. Tegnap megjött a menstruációm, egész éjjel nem aludtam, annyira görcsöltem. Hajnali háromig se ülni se feküdni nem tudtam, csak mászkáltam a szobámban fel-alá. Semmilyen gyógyszer, melegvíz, semmi nem használt. Azt hittem nem élem meg a reggelt, iszonyatos volt. A hasfájástól még a hányinger is rám jött. Fel voltam "fújódva". A hasam akkora lett, mint egy 6 hónapos kismamának. Ez a múltkori menzeszemnél is így volt, főleg éjjel. De régebben sosem fájt a hasam. Mit tegyek, ha ma éjjel is rám jön ez a "roham"? Segítsetek kérlek! A keresőt használtam, sok kérdést-választ elolvastam, de mindegyikben csak a melegvizes palackot, a gyógyszert ajánlották. A cickafarkteát szoktam inni, de az olyan vérbőséget okoz, hogy éjjel az ágyam tocsog a vértől 1 normál tampon és egy éjszakai betét együttes alkalmazása esetén is. :S Tippeket és tanácsokat várok, hogy mit tehetek, mivel enyhíthetem. A válaszokat előre is köszönöm!
2010. aug. 19. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtisztább az lenne,ha orvoshoz fordulnál.
2010. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólohoz, mindenképpen menj el orvoshoz, lehet, hogy valami más is áll a háttérben, pláne, hogy eddig nem voltak görcseid.

-

Egyébként nekem az használ a legjobban, ha előtte minimum 1 napig szinte csak vizet iszom és nem eszek semmit. Jóval kisebb görcsök gyötörnek olyankor menzeszkor.

2010. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Igen, lehet, hogy el kéne mennem orvoshoz. Az utóbbi időben teljesen megzavarodott a ciklusom. Csak minden második hónapban jön meg a menstruációm. Mondjuk most csak másfél hetet késett. De előtte 2 szer is kimaradt, pedig már rég beállt a ciklusom 27-28 naposra.
2010. aug. 19. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ismerősöm,aki szintén nagyon görcsölt és neki is eléggé meg volt zavarodva ciklusa.Elment nőgyógyászhoz és írt neki fogamzásgátló tablettát,ami beállította neki a menstruációját.Én pedig amióta gyógyszert szedek,azóta alig görcsölök.Pedig előtte én is rettenetesen görcsöltem.Szinte menni is alig tudtam.De szerintem mindenképp menj el orvoshoz,ő biztos tud majd segíteni!
2010. aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Septimius ***** válasza:
Ismerős érzések :S Én is nagyon sokat szenvedtem, de semmi szervi bajom nem volt. Kaptam fogamzásgátlót, azóta alig érzem, épphogy csak kellemetlen. Már 3 éve szedem, tudom, hogy hormontartalmú, tehát kerülendő, de egyszerűen máshogyan nem lehet kibírni. Lehet, hogy neked is felírja az orvos, de mindenképp menj el egy vizsgálatra!
2010. aug. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekem sose állt be a ciklusom, 20 évesen majdnem egy egész hónapon keresztül véreztem, ezért szedek bogyót, azóta a fájdalmak is csökkentek. Menj el dokihoz, majd kideríti, mi a gond. Amúgy lazítsd el meleggel, pl. párna, melegvizes palack, meleg zuhany... De azért mindenképp nézesd meg magad dokival.
2010. aug. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Huh, hát hasonló cipöben járok 11 évesen a Meristin még segített, aztán már csak a no-spa+algopirin, késöbb, mikor az sem a doki azt mondta a legerösebb, amit adhat a Cataflam V. Na ez egy pár évig bevált, most már nem annyira, és kikezdi a gyomromat is. Szal most az van, hogy már kába vagyok a gyógyszerektöl, de még fetrengek a görcstöl:S. Hülye doki szerint ez nem tud fájni. Azt mondta igyak kamillateát. Erröl ennyit. Meg, hogy hátrahajló méhem van, lehet amiatt "érzem kellemetlennek". Hát jó lenne, ha valakinek lenne egy Tuti Tipp-je. :S
2010. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elvileg amúgy a gyógyszert 4-5 nappal elötte el kell kezdeni szedni, na de honnan tudni, mikortól 4-5 nap...(77%-os vtam)
2010. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Amit esetleg még kipróbálhattok (nekem sokszor segített már), az a málnalevél tea, vagy a citromfű tea-tabletta, de ezek is csak tüneti, ideiglenes megoldások, csökkentik a fájdalmat, de ha komolyabb gond van, azt nem oldják meg, úgyhogy ezektől függetlenül is el kéne menni dokihoz (mindkettőtöknek, a hozzászólónak üzenem, hogy ismerek valakit, akinek már szintén nem segít semmit a Cataflam, hozzászokott a szervezet, a doki hibája is, én keresnék egy másik nőgyógyászt...).
2010. aug. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En is cataflamot szedek, de csak kb egy ora alatt enyhiti akkor is csak elviselhetore... Egyebkent meg felallni se tudok a gorcsoktol, neha hanyok is es csak remenykedni tudok, hogy elmulik:S
2010. aug. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!