Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyám el akar vinni az orvosho...

Anyám el akar vinni az orvoshoz, mert nem menstruálok, megteheti ezt?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és még soha nem menstruáltam. Nekem ez így jó, mert nem akarok havonta vérezni, a barátnőim is csak szenvednek vele. Voltam ultrahangon és nem találtak semmilyen betegséget. Az anyám el akar vinni endokrinológushoz, de én nem akarom hormonokkal tömni magam! Meg amúgy sem akarok mászkálni amíg tart a koronavírus. Ennyi idősen jogom van eldönteni, hogy nem akarok orvoshoz menni?

2021. jan. 25. 14:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
94%
Nézd egy kivizsgálás után nem fogsz elkezdeni sem menstruálni sem szülni, ezekre lesz még időd hidd el nem fog egyik napról a másikra változni semmi sem és még ha orvoshoz el is visz nem muszáj kezelned magad de legalább tudod mi a baj
2021. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is derüljön ki mi a baj, a kezelésről még mindig dönthetsz utána. A járvány végét szerintem is indokolt megvárni, azon a fél, max 1 éven semmi nem múlik. Nyugodtan kérheted, hogy négyszemközt beszélhess az orvossal, és kizárt, hogy ráderőltesse a kezelést. Nyugodtan elmondhatod, hogy leszbikus vagy, nem akarsz gyereket, mert ez is szempont lehet. De az is, hogy ha nincsenek rendben a hormonjaid, az más gondokat is okozhat. Ezt mind át kell beszélnetek az orvossal, és aztán az előnyök-hátrányok mérlegelésével dönteni, hogy akarsz-e kezelést és ha igen, milyet.
2021. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
91%

22:

Ezzel csak az a baj, hogy fél-1 év múlva a kérdező 18 lesz és már maga dönt róla, hogy elmegy-e.

Hozzáállásából ítélve pedig nem biztos.

2021. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%
#23, szerintem egy 17 évest már hülyeség bármire rákényszeríteni, amit nem akar. Meggyőzni, érvelni lehet, erőltetni hülyeség. Itt már a korábbi évek nevelésének kell dolgoznia benne. Leírtuk neki, hogy nem azt kockáztatja, amit eredetileg gondolt, és úgy tűnt, meg is változtatta a véleményét. Szerintem ez a normális egy majdnem felnőtt esetén.
2021. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Sssaszem ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező! Miért nem szeretnél gyereket?
2021. jan. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Sssaszem ***** válasza:
32%
Mondd meg, hogy eü okokból nem szülhetek Hozd fel azt anyukádnak, hogy szemem miatt nem lehet gyerekem.
2021. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Sssaszem ***** válasza:
0%
Miért nem akarsz gyereket?
2021. jan. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

25, 27

Nem mindegy miért nem akar? A kérdés szempontjából irreleváns. Egy csomó fiatal nem akar.

2021. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Sssaszem ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó! Teljesen igazad van. Ment a zöld kezecske.
2021. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
91%
Az egy dolog, hogy nem akarsz gyereket, de saját magadtol elvenni a késöbbi döntés lehetöségét az már hülyeség. (Arra értem, hogy amit most elmulasztasz a normál egészséged szempontjábol azt nem biztos, hogy késöbb be tudod potolni!)
2021. okt. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!