Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyám el akar vinni az orvosho...

Anyám el akar vinni az orvoshoz, mert nem menstruálok, megteheti ezt?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és még soha nem menstruáltam. Nekem ez így jó, mert nem akarok havonta vérezni, a barátnőim is csak szenvednek vele. Voltam ultrahangon és nem találtak semmilyen betegséget. Az anyám el akar vinni endokrinológushoz, de én nem akarom hormonokkal tömni magam! Meg amúgy sem akarok mászkálni amíg tart a koronavírus. Ennyi idősen jogom van eldönteni, hogy nem akarok orvoshoz menni?

2021. jan. 25. 14:40
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy egyátalán nem vonzódom a fiúkhoz. Van barátnőm, de anyu még nem tudja, mert eléggé homofób és félek, hogy idegbajt kapna. Szóval az biztos, hogy soha nem leszek terhes és amikor a jövőmre gondolok nincs benne gyerek. Nekem pont kapóra jön, hogy nem menstruálok, amúgy is elég fiús vagyok. Nem érzem magam egészségtelennek, mert sportolok és még megfázva sem voltam évek óta.
2021. jan. 25. 15:08
 12/31 anonim ***** válasza:
20%

# 11


azért ez elég nagy baj. Mármint nem akkora baj, de jó lenne azért ha próbálkoznál a fiúkal. A férfi - női kapcsolat a sztenderd, normális dolog. Ami ettől eltér az már valamilyen lelki / genetikai defekt eredménye, amit elfogadunk, de nem tekintünk normálisnak, mert azt mutatja, hogy valami baj van veled. Ettől még egyenértékű leszel, de nehezebb lesz az életed. Próbálkozz, hátha megjön a kedved.

2021. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
:D Na, kb anyám is ezt mondaná szerintem, köszi a szemléltetést. Te miért nem próbálkozol a saját nemeddel? Hátha megjön a kedved!
2021. jan. 25. 15:15
 14/31 anonim ***** válasza:
91%
Menj el, nem normális hogy nem menstruálsz. Tök mindegy, hogy leszbikus vagy meg fiús, de attól még női nemiszerveid vannak, amik valamiért nem működnek rendesen. Ez nem csak akkor lehet baj ha gyereket akarsz. Simán lehet a hátterben valami komoly betegség. Meg úgyis lassan el kell lezdened járni szűrővizsgálatokra. Nem hagyhatod ki az életedből a nőgyógyászt, attól még simán lehet bármi bajod, hogy nem szexelsz hagyományos módon.
2021. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
OK, elmegyek, de megpróbálom vele megbeszélni, hogy majd a járvány után. Köszönöm a normális válaszokat!
2021. jan. 25. 15:22
 16/31 anonim ***** válasza:
41%

13


Nem próbálkozom vele, mert én egészséges vagyok. De miért sértődsz meg? Ez a probléma, hogy rögtön támadsz. El kell fogadnod, hogy nem a szó szoros értelmében vett normális igényeid vannak. Különc vagy. Fogadd el, rágd meg. Ettől nem leszel kevesebb a szememben, csak ne kérd már ki magadnak :D

2021. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A jó Endokrinológusok pont a saját hormonrendszered egészséges működését próbálják helyreállítani —>ideiglenes<-- gyógyszerekkel, étrenddel, mozgási tanácsokkal stb.

Lehet, h nem szeretnél menstruálni, (ezt teljesen megértem, sőt még a szüléstől való óckodást és meleg kapcsolatodat is), de a menzesz hiánya legtöbbször más komoly betegségre utal, amit sokszor egy “diéta” is megold. Lehet étel intoleranciád, inzulin rezisztenciád, pajzsmirigy problémád és még egy rakat bajod, ami az életminőségedet fogja rontani hosszútávon. Nem a menzeszed hiánya miatt, hanem ezekért lenne érdemes felkeresni egy szakembert.

A komolyabb szaktekintélyék nem fogamzásgátlót írnak fel egy még nem felnőtt lánynak, hanem kikutatják az okokat.

Én elmennék a helyedbe, de a te döntésed. :)

2021. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként más probléma is fennáll? Tehát pl. súlyingatozás, túlsúly vagy épp alultápláltság, mozgásszegény életmód, stb?
2021. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Cisztád is lehet
2021. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
#18 - Nem, semmilyen ismert betegségem nincs, tartósan 52-53kg körül vagyok (így a karácsonyi zabálás után inkább az utóbbi) és sportolok, most a vírus miatt csak itthon a futópadot nyúzom. Épp ezért is sajnálnám másoktól rabolni az időt az orvosnál, de azért a biztonság kedvéért majd elmegyek...
2021. jan. 25. 16:22
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!