Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Tampon vagy betét? És...

Lányok! Tampon vagy betét? És miért?

Figyelt kérdés

Én tampont szoktam használni, mert a betét nagyon sokszor félrecsúszott (biztos h*lye a járásom :D ) és összekentem a bugyit, nadrágot is... :( Amíg betétet használtam állandóan nézegettem magam, hogy nem-e ütött át a nadrágon, iskolában minden szünetben rohantam a wc-re ellenőrizni. Aztán amikor váltottam tamponra, akkor már elég volt 4-5 óránként cserélni és mivel sose lett olyan a fehérneműm (mellé tisztasági betétet is használok), ezért nem kellett aggódnom, hogy meglátszik a nadrágon, szoknyán... Van aki éjszakára betétet használ, viszont én akkor is tartok tőle, hogy a betét félrecsúszik és összekenem az ágyneműt... :S Ti hogy vagytok ezzel?

És ha állandóan tampont használok (éjszakára is), akkor attól lehet valami bajom hosszabb távon?


2010. aug. 14. 12:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Akkor jó :) sose tudtam, ez hogy működik :D Éjszaka nekem is kevesebb van. Sőt, utolsó napokban éjszaka már szinte nincs is semmi, nappal pedig még van egy kicsi.
2010. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
:::D
2010. aug. 14. 14:57
 13/21 anonim ***** válasza:

én utáltam a betétet. amióta megjött azóta tampon.

csak az elsőnél volt betét de nem bírtam elviselni h a bőrömhöz ért az a....hát nagyon undi sztem.

ráadásul tamponnal azt csinálok amit akarok. úszhatok is és sztem sokkal higénikusabb. olyan mintha nem is jött volna meg(ha nem görcsöl a hasam el is felejtem néha:D)

és semmi bajod nem lehet ha tampont használsz hosszú távon!!

2010. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Egyik sem. Inkább intimkehely. Mindkettőtől fertőzéseim lettek, mert nagyon hajlamos vagyok ezekre :( Időben cseréltem és mégis. A betét dunsztba kötötte a puncim és azért, meg ahogy mások is írták, csúszkál, összeken. A tampontól azért mert kiszárította a hüvelyem falát, egyébként meg gondban voltam mikor cseréljem-túl korán és szárít, v túl későn és átázik- melóban meg nem akkor megy az ember amikor kell, hanem amikor ráér :(

Az intimkehely egy csapásra megoldotta az összes ilyen problémám. Emellett kényelmesebb a petting is, mert kívülről semmi sem látszik.

Nem kell számolgatnom, hogy hányat vigyek magammal, és környezetkímélő is.

2010. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
amikor erősebb akkor tampon de éjjel betét és a végén már csak betét (: 16l
2010. aug. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mi az az intimkehely? Még nem hallottam róla O_o
2010. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Még én sem, de mivel a Google a barátom, ezért rákerestem és minden fekete lyukra fény derült! :D


[link]

2010. aug. 14. 16:18
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem láttam még ilyet :D :D a vidit inkább nem néztem meg :D
2010. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
én mindig tampont használok, kiv. éjszaka, ha itthon alszok... nem szoktam vele "összekenni" az ágyat, lehet, h túl keveset forgolódok xD
2010. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Egészségügyi okokból nálam csakis betét! de mióta tablettát szedek, nekem nagyon kevés a vérzésem, azért a barnás maszatért meg kicsi vérért pláne nem dugdosok magamba semmit ami nem oda való.

amikor még tamponoztam, éjszakára akkor is betéteztem. Jó minőségű betétet kell berakni meg nem túl bő bugyiba és akkor nem csúszik el.

2010. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!