Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Tampon vagy betét? És...

Lányok! Tampon vagy betét? És miért?

Figyelt kérdés

Én tampont szoktam használni, mert a betét nagyon sokszor félrecsúszott (biztos h*lye a járásom :D ) és összekentem a bugyit, nadrágot is... :( Amíg betétet használtam állandóan nézegettem magam, hogy nem-e ütött át a nadrágon, iskolában minden szünetben rohantam a wc-re ellenőrizni. Aztán amikor váltottam tamponra, akkor már elég volt 4-5 óránként cserélni és mivel sose lett olyan a fehérneműm (mellé tisztasági betétet is használok), ezért nem kellett aggódnom, hogy meglátszik a nadrágon, szoknyán... Van aki éjszakára betétet használ, viszont én akkor is tartok tőle, hogy a betét félrecsúszik és összekenem az ágyneműt... :S Ti hogy vagytok ezzel?

És ha állandóan tampont használok (éjszakára is), akkor attól lehet valami bajom hosszabb távon?


2010. aug. 14. 12:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Betét. Bár a nagyon erős vérzéskor tényleg figyelni kell, és gyakran cserélni. Én azért, mert szűz vagyok, és a tampont csak nagyon nehezen tudnám feltenni.
2010. aug. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Betét, mert ezt szoktam meg, és egészségesebb is, szerintem.(:
2010. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Carena ***** válasza:
100%
Tampon! Nappal-éjjel egyaránt! Sokkal kényelmesebb,mint a betét!
2010. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
mind a kettő. Mikor erősebb inkább tampon, gyengébb napokon jó a betét. Itthonra mindig betétet használok.
2010. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
22%
Első napokban és nappal tampon, később és éjszaka betét.
2010. aug. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

én tampont használok. azért váltottam erre a betétröl még ált iskolában , mert szokás volt abban az idöben a csajok fenekére csapkodni. és egyszer ugy jártam h rámcsapott a srác aztán meg mondta h gyaaa te pelenkát használsz? nagyon nagy lelki trauma volt. uh akkor döntöttem el h tampont használok.

most már fogamzás gátlót szedek ezért 3-4 napot vérzek csak és az is jóval gyyengébb és mivel kolis vok és nem akarom összevérezni ezért éjszaka is tampont használok. mondjuk éjszaka nekem csak az 1. nap van utána este semmi csak napközben.

hallottam már sokszor h nem egészséges éjjel is azt használni mert nem tud kifolyni rendesen és benne marad.. hát sztem ami benne marad megalvad és napközben majd kifolyik... meg ám a mai világban mi az amire még nem mondják h egészséges?!

2010. aug. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
Én éjszaka kicsit tartok a tampontól. Csak 4-6-8órát lehet bent, nem, utána cserélni kell? És ha tovább alszom?
2010. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Tampon éjjel-nappal! Nekem nagyon erős a vérzésem, én úgyis átáztsm, hogy óránként cseréltem és többet tettem be egyszerre. Nagyon kényelmetlen, mostmár a tiztaságiból is csak a discreet-et bírom, undorító volt hogy tocsogtam a véremben, meg minden ilyesmi. És büdös is volt. A tamponnal nincs ilyen bajom, imádom!
2010. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát az a max. 8 óra azt nem pont úgy kell érteni, hogy ha egy félórával tovább alszol, akkor már vmi bajod lesz szerintem... Hanem kb. 8 óra (de lehet 8,5 is =)). Éjszaka érdekes módon nekem nem szokott olyan erős lenni (pedig hallottam olyanról is, akinek nagyon felerősödik éjjel), hanem inkább gyengébb, gondolom a mozgás miatt van, hiszen ugye nappal mindig mozog az ember jár-kel, éjjel meg azért az ágyban csak nem... :D
2010. aug. 14. 12:43
 10/21 Carena ***** válasza:
Annyit lehet bent igen! 5-6óránként cserélni kéne! De szerintem senki nem állít be ébresztőt,hogy felkeljen egy tampon cseréhez!
2010. aug. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!