Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek hogy ne korpásodjak?

Mit tegyek hogy ne korpásodjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fél hosszú hajam van és festetem,minden másnap mosom,mert nem elég hogy korpásodom de még zsírosodik is a hajam!Mit tegyek???Házi praktikák stb...?


2010. aug. 1. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Na, ebben profi vagyok:( Már kipróbáltam minden sampont, hajszeszt, kenceficét (nekem nem az ún. száraz korpám volt, hanem zsíros). És láss csodát, nem ezek segítettek! Hanem hajmosás után az öblítővízbe tett két evőkanálnyi ecet! Jó szívvel ajánlom:)
2010. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ezt énis kipróbálom ;)
2010. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A Nisoral sampon csodákra képes! Nekem már hajmosás utána egyből korpás volt, és annyira idegesített míg anya meg nem vette. Viszont még mindig zsíros a hajam:(
2010. aug. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!Az ecetes dolgot ki fogom próbálni!De nem fog érződni a hajamon az ecet szaga?Vagy azt is kiöblítsem?Vagy hogy használjam?
2010. aug. 1. 20:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

-Természetesen ne használd ezután folyamatosan, hanem csak max. egymást követő 5-6 hajmosáson át.

Ezután, ha emúlt a korpa, akkor a szokásos módon moss hajat, és csak akkor vedd elő megint, ha szükséges, szintén kúraszerűen.

-Legjobb az ecetek közül az almaecet. (Ezt használhatod egyéb célokra is, mint pl. fogyókúra:) De a sima 10 %-os bolti ecet is megfelelő.

-Én úgy használom, hogy a sampon leöblítése után az előre odakészített egy pohár langyos ecetes vizet (kb. 2 dl-es, két evőkanálnyi ecettel) egy-két percig a hajamon hagyom, sőt egy kicsit masszírozgatom a fejbőrömet. Aztán leöblítem ezt is, így nem leszek ecetszagú:)


Nekem már az első mosás után látható eredménye volt! Tul.képpen a korpa nem más, mint felgyorsult hámképződés, amit a fejbőrön egyébként is található gomba okoz, csak ilyenkor valami miatt túságosan elszaporodott a száma. (Ezért hatásos az ecet, hiszen a gombafélék nagy ellensége fertőtlenítő hatása révén. De ügyelni kell közben arra is, hogy ne irtsuk ki teljesen, mert szükség van rá, okkal tanyázik a fejbőrön.)

-Ráadásul tényleg fényesebb lesz a haj.


Olvastam, de nem próbáltam, így tapasztalatokról nem tudok beszámolni: állítólag hatásos lehet, ha hajmosás előtt a még száraz hajat beszórjuk sóval és a fejbőrt megmasszírozzuk, utána pedig a szokásos hajmosás következik. Hát, nekem kicsit durvának tűnik, de lehet, hogy valakinek meg ez válik be.


Remélem, segítettem:)!

2010. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!Az ecetes dolgot fogom kipróbálni,a só nekem is durva dolog!:)De azért köszi!
2010. aug. 3. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Nizoral/Nisoral sampon.patikában lehet kapni

a korpásodást a fejbőrön egy gomba okozza legtöbbször, ebben a smaoponban van olyan hatóanyag ami elpusztíjta ezt a gombát, úgyh ha nem jönnek be a házi praktikák, ezt vesd be

már 2-3x próbáltam, eddig mindig bejött

2010. aug. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!