Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 43 éves (nő) Nagyon nagyon...

43 éves (nő) Nagyon nagyon hullik a hajam, már több mint fél éve, leletek pajzsmirigy jó! Be vált módszer tanács? :-) Attól félek nem lesz hajam. Festeni festem mert kezdek őszülni !

Figyelt kérdés
tegnap 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogaidat nezetted már, góckutatásként. Nőgyógyászati vizsgálat? Ezek még felmerülhetnek hajhulláskor.


Szedsz-e gyógyszert, ami után megjelenhetett a hajhullás?

tegnap 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inzulin rezisztencia, androgén alopécia, mellékvese zavar...el kéne menni nagylaborra kiegészítve inzulin terheléses vizsgálattal. Ha ezek mind negatívak, akkor simán korral is járhat. Sokaknak ritkul már változókor előtt. Csökkennek a női hormonok, előbbre kerül a férfihormonok hatása. Vizsgáltasd ki, miért hullik. Ha semmi eltérés, akkor lehet androgén alopécia is, az meg vényköteles gyógyszerrel kezelhető vagy Minoxidillel. Azért kéne tudni az okot, mert a különböző típusú hajhullás különböző kezelést igényel.
tegnap 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Vérképed is jó? Vashiány nem lehet?

Nekem is nagyon el volt vékonyodva a dús vastag szálú hajam, de betudtam a koromnak -76 vagyok. Nyár eleje óta úgy megerősödött/besűrűsödött a hajam, hogy a fodrásznál is szóvá tették hajvágás után. Én is észrevettem persze a kedvező változást, de az okát csak tippelem: sok málna és szeder termett a kertben, azt eszegettem egész nyáron, abban meg -többek között- sok A-vitamin van. Próbálj olyanokat enni, amiben az van. Megjegyzem, hogy régen próbálkoztam erre való vitaminkészítményekkel, de alig használt.

tegnap 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
38%

Nekem vese gyulladásnál hullott a hajam.


Kérj beutalót vérvételre és vizeletvizsgálatra.

tegnap 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!