Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 napja késik a mensim....

15 napja késik a mensim. Mitévő legyek? (lennt is)

Figyelt kérdés
15 napja késik a menstruációm.16 éves vagyok,4 éve menstruálok,mindíg pontosan jön meg,max 1-2 napot késik/siet.Van barátom,de még nem történt semmi,max vadul smároltunk az ágyban,rajtam feküdt és úgycsináltunk mintha...de ruhában!És köztudott,ettől nem eshetek teherbe... :D Szűz vagyok.Mostanában sokat stresszelek,az egyetlen nővérem Svájcba került munka ügyben,miatta is izgultam, hogy a repülővel minden rendben legyen,ilyesmik.Édesapámnak beteg a lába,lehet,hogy amputálni kell majd,miatta is nagyon aggódom.Nagyon félek,hogy mi bajom lehet.Igaz,hogy a terhesség kb kizárt,de ettől tartok a legjobban,mivel mást nem tudok oknak elképzelni sem.Édesanyám is fél,főleg ugyanettől.Megszállt a szentlélek,nemtudomXD Bíztat,hogy csak a stressz miatt van,de lehetséges,hogy stressz miatt több,mint 2 hét?!nemtudom...nemhiszem :\ A hasam néha fáj,vagyis nemis fáj,valami fura érzés van benne...Mintha meg akarna jönni,csak nem tudna.Fehérfolyásom van,amikor pisilni megyek mindíg úgy érzem "na most megjön" aztán mégsem.Ott lennt egy kicsit fáj,de szerintem csak azért, mert tegnap biciklitúrán voltamXD Ha valaki esetle volt már hasonló helyzetben,vagy csak van valamiféle ötlete,nagyon szívesen meghallgatnám.Előre is köszönöm minden válaszolónak! <3
2010. júl. 29. 09:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért!
2010. júl. 29. 09:34
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
A stressz miatt is késhet a menstruáció. Kívánok Neked tiszta szívből kiváló egészséget és minden elképzelhető szépet és jót életed minden pillanatára!!!
2010. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj. Az is lehet, hogy teljesen ki fog maradni. Ha a következő sem jön meg, vagy egyéb kellemetlenséget tapasztalsz, akkor keressetek egy dokit.

Nem hinném, hogy baj lenne, előfordul rendszeres mensi mellett is, hogy késik, kimarad, főleg fiatalon. Az idegeskedés is hozzájárulhat.

Ha még 3 hét múlva se jön meg, akkor doki.

2010. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen és viszont :):)
2010. júl. 29. 09:39
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Először is javaslom, hogy vegyél egy boltban (Tescótól patikáig mindenütt kapható) terhestesztet, és csináld meg reggeli első vizeletből. nem vag terhes, de a negatív terhesteszt biztosan meg fog ebben erősíteni, és megnyugodhatsz.


Aztán: idegességtől nem késhet a menstruáció. A női nemi szervek és hormonok működése ennél sokkal bonyolultabb, most nem írom le, mwert kisregény lenne, de a lényeg az, hogy ez egy közkeletű tévhit, és nem igaz.


Viszont: KIMRADHAT egy peteérés, és így az azt két héttel követő menstruáció is. Ez teljesen normális egyszer-egyszer, és okozhatja komoly stressz is, pl amiben most épp részed van. Ha többször előfordul egymás után, akkor viszont komoly gondra utalhat, pl étkezési zavar (koplalás, súlyos fogyókúra, bulimia) következménye lehet, vagy hormonális problémára utalhat, esetleg cisztára. Ha a következő menstruációd sem jönne meg időben, akkor mindenképp fordulj ezzel orvoshoz!

2010. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
AZ kizárt, hogy terhes legyél, viszont menj el nögyógyászhoz, mert minél elöbb megvizsgál, annál elöbb kiderül, hogy mi van veled - ugyanis annak, hogy ennyit késik, más oka van, mint a stressz.
2010. júl. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Próbád ki a forró fürdőt. Sokszor segít a meleg víz.
2010. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 bettineni ***** válasza:

Intim zuhany - Colpo Cleaner :

Tisztálkodásra, az egészség fenntartására, gyulladások, fertözesek megelőzésére és gyógyítására

Megelőzésre és tisztálkodásra (az önvédelmét károsító hatások számától függően) 1-2-3 naponta egyszer. Gyulladás utókezelésére naponta háromszor, két napon át (ilyenkor csíphet az Intim Zuhany), majd fokozatosan ritkábban három hétig.


A pezsgőtabletta összetevői:

tejcukor (laktóz), citromsav, szódabikarbóna, illatanyag

2010. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nagyon hálás vagyok mindenkinek :)
2010. júl. 29. 11:01
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 16 vagyok. Májusban és júniusban rengeteg kérdést tettem fel:D Májusban 3 hetet késett a menstruációm, júniusban kimaradt, júliusban jött meg 27 nap késéssel. Iszonyatos volt. Nekem is van barátom, még nem feküdtünk le, de volt petting, és féltem, hogy esetleg "olyan" volt az ujja. Nekem is 4 éve jött meg először, és már beállt a ciklusom, sosem késett ennyit, mindig max 1-3 napot. Ezért is voltam nagyon megijedve. Már majdnem vettem egy tesztet ( pedig az eszem azt sugallta, hogy de hülye vagyok hogy lehetnék már terhes? xD) De mégis féltem. Aztán hál' istennek megjött. Elkezdtem inni a cickafark teát és palástfű teát ( együtt) egy hónapja kb. mert azt hallottam, hogy segít a ciklus beállásában. Viszont ha megint késni fog, elmegyek nőgyógyászhoz. Ne izgulj! Terhes 1000000% h nem vagy. Mitől? Gondolkozz már!:D Én is ilyen bolond voltam:D Mindenen streszelek:S De a lényeg, hogy ne izgulj! Meg fog jönni. Nyugi:) Nekem sokkal többet késett:) :S Majd írd meg, hogy mi van!:)
2010. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!