Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 hónapja nem jött meg, mi...

2 hónapja nem jött meg, mi baj lehet velem?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapja nem jött meg a menszeszem. Nem stresszelek, a barátommal sem feküdtem le, de akkor mi baj lehet velem? Ha ez számít, elég keményen fogyózok, napi 500 kcal-lal. Lehet emiatt? Nem merek szólni anyámnak, mert elvinne orvoshoz, és félek hogy kiderülne, szinte alig eszem...
2007. dec. 10. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!

valószínűleg a fogyókura miatt nem jön meg.felborult a hormonháztartásod is.

azért egyél szerintem és inkább tornázz!:)

2007. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sürgősen menj orvoshoz, mielőtt nagyobb lesz a baj. A drasztikus fogyókúrák felborítják a hormonháztartást és csak hónapokig tartó hormonkezeléssel lehet visszaállítani. Szerintem ne titkold el a szüleid elől, mert nagy lesz az ijedség, ha nem értik, miért lettél rosszul. Nem akarlak tovább riogatni, de így vagy úgy, orvoshoz fogsz kerülni. Ne tedd tönkre magad!
2007. dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Napi 500kcal nagyon kevés.Gondolom,hogy szeretnél valamikor gyermeket szülni.Ha igen,akkor ezt sürgösen hagyd abba,mert teljesen tönkre teszed a szervezeted.Ráadásul nagyon rossz ve´ge lehet.!!!Ez az igazság.A szüleid,hogy nem veszik ezt észre???

Legyen eszed,menj orvoshoz minnél elöbb,és kezdjél enni.Nem mondom,hogy sokat,de min.napi 1200 kcal,ha már keveset akarszb enni,és nagyopnsok gyümölcsöt,zöldséget,és sok-so folyadék.

Vigyázz magadra.

2007. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag fogyókúra 1000 kalóriás. 600 kalóriás fogyókúrát már csak kórházi felügyelet mellett lehet csinálni. Az 500, az nagyon kevés. Nem írtad a súlyodat, de szerintem vészesen soványka lehetsz. A szervezeted azt hiszi, nagy éhinség van, ezért nem menstruálsz. Mert ugye éhínség alatt terhesnek lenni, szoptatni, egyenlő az éleveszéllyel. Ceizel mondta egyszer a TV-ben: ilyenkor a test az önfenntartásért küzd, ezért a fajfenntartás szünetel. A baj csak az, hogy életre szólóproblémák alakulhatnak ki. Pl. az izmokat feléli a szervezeted. AYz immunrendszer kikészül. Hatalmas vitaminhiány lép fel, emiatt több hiánybetegség kialakulhat. Nem írtad hány éves vagy, de nagyon fiatalka lehetsz. Nem értem, miért hiszik azt a mai lányok, hogy 50 kiló felett már nincs nő csak tehén van. A sok lüke divatmodell hatása lehet. Pedig elárulom: 100 kiló felett is van nő!!
2007. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!