Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek az életemmel ha...

Mit kezdjek az életemmel ha nem bírom elviselni?

Figyelt kérdés

Nincsenek igazi barátaim, mert nem tudok és nem is akarok beszélni. Elég nehezen fejezem ki magam szóban. Anyámnak olyan múltbéli dolgai vannak, amiket ma napig nem dolgozott fel. Egy kedves emlékem sincs róla/vele. Rossz viszont rengeteg. Inkább a nagyszüleimmmel nevelkedtem, ővelük sok szép emlékem van.

Szeretek sok mindent és több minden érdekel. Mégis ha oda kerüla sor mintha valmi belül nem engedné hogy éljek, mindig elszalasztom a lehetőségeimet, az egész életem egy vegetálásból áll. Ha édesanyám elutazik akkor nem alszok, a háztartási feladatokra is alig vagyok képes.

Olyankor mindig elhagyom magam, alkoholt iszok itthon.

De „legális” növénxi eredetű drogokat is kikísérleteztem már.

Ha elmúlik a jó érzésem a drogok által napokog csak az adott dologra bírok gondolni, hogy milyen jó lenne egy drogmámor, és hogy mi lenne ha heroinoznék. Nem bírom kiverni a fejemből. Nem bírom elviselni hogy úgy kell folyamatosan élnem hogy tudok magamról és a világról.

Egyszer „majdnem” alkoholista lettem. De idejében abbahagytam. Akkor kb minden egyes nap vodkán és rumon tengődtem az utcákat jártam így, volt hogy fölállni nem bírtam a földről. Akkor annyira be voltam baszva hogy má jókedvem sem volt.

A karjaim felnyiszálását 3-4 éve kezdtem. Le kellett vetkőznöm nevelőapámnak hogy lássa nem e vagdosom magam vlm rejtett helyxen is. Pofon is vágott, mire a földre estem, megfogta a hajam és fölrángatott hogy adhasson még egyet. Attól megint megszédültem, beleborultam fejjel anyám ölébe, de egyáltalán semmit nem tett. Utált mindenki hogy vagdosom magam.

Ebben az évben sikerült abbahgaynom, de újra akarom.

Anyám egyik haverja pedofil.

Jelenleg „drogos” gondolataim vannak. Igazából fogalmam sincs mit akarok! Úgy érzem megfulladok.

18, lány


2010. júl. 4. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:

El kell TE magad dontdsd, hogy valtoztatni akarsz az eleteden.

Helyetted senki mas nem fogja akarni.

Foglalkoztam egy hozzad kisertetiesen hasonlito 14 eves lannyal.

Nem volt egyszeru menet.

O is vagdosott sot, meg is kiserelt ongyilkossagot, de nem sikerult.

Nehezen de elfogadta a tanacsaimat, bar volt hiszti rendesen, meg el is kuldott hehe

De mara eljutottunk oda, hogy felvettek az ahitott gimibe, es mostmar jo a kapcsolata a szuleivel.

Van meg mit javitani.

De jo uton halad.

Ha szeretned, szivesen beszelgetek veled is.

2010. júl. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

te jó ég.....:O

Mondjuk ezt akár én is írhattam volna, kivéve hogy nincs jó emléked a szüleiddel kapcsolatosan, mert nekem van(persze a sajátjaimmal), és sem alkoholt sem pedig drogot nem fogyasztok, eszem ágában sincs.....de a vagdosáson én is túl vagyok,depresszió, szociális fóbia blablabla, meg egyebeken....amúgy ha az utcán leiszod magad annyira, hogy nem tudsz fölkelni, hát az egyszerűen borzalmas főleg LÁNY létedre :O !!A heroint pedig felejtsd el nagyon gyorsan, mert onnan már egyenesen megy az út lefelé....


Nézd, 18 éves vagy, vagy fogod magad, és önálló, saját életet kezdesz, és elfelejted a történteket, természetesen mindenféle drog és alkohol NÉLKÜL.Ha van olyasmi, amit úgy érzed, hogy nem tudsz földolgozni, akkor fordulj pszichológushoz, de ne piáljál.Mindehhez kell némi elhatározottság, és önfegyelem, de ha nem változtatsz, akkor nemsokára ott fogsz kikötni, mint mondjuk a BB Évi, vagy hasonlóan lecsúszott emberek.....Egy idegroncs leszel, aki ráadásul iszik, drogozik....és előbb-utóbb az utcán fogsz kikötni valószínűleg. A te döntésed, de a változásért tenni kell, magától nem rendeződik semmi....

2010. júl. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Szeretek sok mindent és több minden érdekel. Mégis ha oda kerüla sor mintha valmi belül nem engedné hogy éljek, mindig elszalasztom a lehetőségeimet, az egész életem egy vegetálásból áll."


Pszichológushoz kell menni. Őket pont az ilyen esetekre találták ki.


"milyen jó lenne egy drogmámor, és hogy mi lenne ha heroinoznék"


Nem lenne jó. Csak az lesz drogos, akinek teljesen sivár és elviselhetetlen az élete. Ugyanis az, amit a drog nyújt, nem egy nagy szám. Egy kis (elég buta, üres) mámor + sok szenvedés. Akinek normális élete van, annak nincs különösebb szüksége rá, illetve nem kap tőle annyi pluszt, hogy az esetleges kíváncsiságból való kipróbáláson túl is fogyassza.


Az írásodból látszik, hogy elég értelmes vagy ahhoz, hogy felfogd, hogy pszichológiai problémáid vannak, melyeknek megvannak az okaik (anyukádhoz fűződő kapcsolatban stb.). Ezeket kellene megszüntetni.


A legfontosabb dolgod az lenne, hogy mivel 18 éves vagy, elvileg önálló lehetnél. Ha elég jó állapotban vagy hozzá, akkor tanulj valamilyen szakmát és minél előbb próbálj meg valamilyen munkahelyet szerezni. Vagy ha van ötlet/ismeretség/lehetőség, akkor már most is. Minél előbb el kellene költöznöd abból a beteg közegből, amely beteggé tesz, vagy legalábbis nem fog támogatni abban, hogy rendbejöjj.


Szóval önállóvá kell válni, el kell hagyni ezt a közeget, aztán pedig pszichológushoz menni és fokozatosan begyógyítani a lelki sérüléseidet.


Ha drogot fogyasztasz, azzal nagyon gyorsan romolni fog a helyzeted és olyan pokoli állapotba fogsz kerülni, amihez képest a mostani életed idill.

2010. júl. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!