Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 éve vagdostam magam. Megvann...

3 éve vagdostam magam. Megvannak még a hegek, és szörnyű még csak ránézni is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

a csuklómon is felvágtam, ott tudom takarni karkötőkkel... karkötős lány vagyok, de tudom, hogy egész életemben nem hordhatom őket. vannak az alkaromon is, ott picik, viszont már fehérek és jól láthatóak a barna bőrömön.

és egy a vállamon, ott a volt barátom neve van. ettől is szörnyen félek. már próbáltam mindenhogy eltüntetni, kenőcsökkel, sprékkel, de semmi haszna. volt olyan, egy éve, hogy direkt ledörzsöltem, hátha elmúlik. nem. a név ottmaradt.

most nyár van, rövid ujjú, egyre többen észreveszik. egyre jobban feszélyezve érzem magam társaságokban, és félek nagyon. szörnyen megbántam.

és volt már olyan, hogy suliba órán jött rám a sírás, csak annyitól, hogy barátnőm rákérdezett, hogy mik azok a karomon... apa miatt csináltam a nagyját már régen.

már leálltam vele, kb. másfél éve, de félek, leginkább attól, hogy ha egy fiú jön a képbe, ő mit szól hozzá...

nem bírom tovább..

hogy tudnék ezen átlépni? szégyenlem miatta az egész testem. és ha ránézek rendesen, mintha sajogna a lelkem. kérlek segítsetek, mit csináljak... bocsi, ha hosszú lett...


2010. jún. 21. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ez a múltad. a hegek eltűnnek idővel, barátnődnek/barátodnak, akiben bízol, elmondhatod, h volt egy ilyen időszakod. nem fognak őrültnek nézni tőle. ha meg nem vállalod be egyelőre, nyugodtan mondd, h baleset (autóbaleset bármi). és h nem szeretnél róla mesélni.

a pasi meg nem azt a pár karcot fogja nézni, hanem Téged. úgyh fel a fejjel:)

a volt barátod neve tetkó v mi?

2010. jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Állásinterjún még lehet leplezni, de üzemorvosi vizsgálaton kiderül.
2010. jún. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
akkor elmegy pszichológushoz és szerez tőle alkalmasságit. egy gyerekkori rossz döntésért nem kell megítélni vkit tíz év múlva.
2010. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előre muszáj gondolkodni, elrettentésként visszatartó szempontként, ha netán olyanok is olvassák akik éppen érintettek.

Utólag persze ne bántsunk vele senkit.

2010. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

már elmondtam egy pár embernek, akikben megbízok, de mégis rettegek még mindig. félek, hogy megítélnek ezáltal, és volt már olyan, aki hozzám vágta, hogy a divat miatt csináltam, de nem. én ezt már hamarabb csináltam, mint hogy bejött ez a nagy őrület... a volt barátom neve is belém van karcolva. vagy vágva, kinek hogy tetszik. nem tetkó, és főleg azt szeretném eltüntetni..

köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 21. 15:28
 6/11 anonim ***** válasza:
ahogy cserélődik, megújul a bőröd, egyre halványabbak lesznek.nekem már alig látszanak.próbálj meg lebarnulni, aztán bőrradírral dörzsölni, vagy bőrmegújító kezelést végezni.szóval tegyél meg mindent, h felgyorsítsd a folyamatot, amennyire lehet, és egészséges.
2010. jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de emiatt ne aggódj, ha ők még mindig veled vannak, akkor nem fognak lenézni, sőt értékelik, h megbíztál bennük. fela a fejjel és csak semmi pánik!
2010. jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

de már ugye régiek, és máár teljesen kivannak fehéredve... mostanában már eleget barnultam, plusz kenegetem gyakran ricinusolajjal, mert hallottam, hogy jó a hegekre. eddig még nem igazán hatott...


nagyon köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 22. 18:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Én majdnem könyékig tele vagyok vele. Tele! Vannak, amik még vörösesek, van, ami már fehér, de mind nagyon feltűnő. Ha nem akarom, hogy látsszon, könyékig érő izét kell hordanom. Ami nyáron baromi meleg. Se alapozó, se korrektor, se szoli, se önbarnító, se semmiféle csodakrém nem tünteti el. Tanácsot nem tudok adni, csak jelzem, nem vagy egyedül. :D Én jelenleg hegkorrekcióra gyűjtök, csak sajnos baromi drága.
2010. jún. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Menj kozmetikushoz vagy dokihoz, mond el őszintén a dolgot, vannak lézeres hegeltüntetések!
2010. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!