Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van remény hogy lassan 8 éve...

Van remény hogy lassan 8 éve tartó hangulatingadozas, depresszió elmuljon? Valaki biztato történetet tud?

Figyelt kérdés

Még csak 21leszek de 13 éves korom óta visszaternek a lelki problémák. 19 éves koromig csak ugy félévente volt a depresszió, de akkor nagyon, au utobbi 2 evben meg már kb 1-2havonta nagyon rosszul leszek. Borzasztó rossz erzesek törnek ram inkabv nem is részletezném. De ez nem az a depresszió hogy fekszek csak, hanem rosszabb, felelőtlen leszek, lerombolom az addig felepitett sikereim. Eddig csak a szerencse vagy az isten mentett meg. Kaptam mar sok diagnozist es voltam jopar orvosnal meg pszichologusnal sulyos penzekert de semmi se lett jobb sot.. A remenyt is elvette. A szerelem egy ideig segitett rajtam de nem olyan mint vartam, megint rosszul vagyok.

Tudom hogy vannak itt hasoblo cipoben, johet barmi tapasztalat v orvos ajanlas. Nagyon megkoszonnem.



2018. júl. 19. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Jó lenne egy komplett pajzsmirigy-vizsgálat.

Első körben a házi orvostól kérj beutalót laborba, teljes vérkép plusz TSH.

Innentől két lehetőséged van:

1. Megvárod az eredményt. Ha magas a TSH-d (vagy alacsony), akkor továbbküldenek endokrinológushoz, ill. további laborvizsgálatokra. Ha normál szinten van a TSH-d, akkor nem vizsgálnak tovább. Viszont privátban tanácsos lenne legalább két markert megnézetni, mert ezek már évekkel hamarabb jelzik, ha autoimmun pm-betegség van. Az egyik az antiTPO, a másik az antiTG. Nálunk 4 ezer forint a kettő, de más laborokban drágább.

2. A folyamatot meggyorsítandó, már a TB-s laborral egyidejűleg megnézeted az előbbi két markert, így egy szúrással megúszod.

Ha mindkettő normál szinten van, akkor legalább megnyugodhatsz, hogy a pajzsmirigyed normálisan működik.

Ha bármelyik is eltér, akkor viszont megvan a kiváltó ok, és el lehet kezdeni kezelni.

2018. júl. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Voltam már minden fele kivizsgáláson, tsh t is neztek. De a tobbi hormont még nem, szoval akkor azt érdemes lenne.
2018. júl. 20. 10:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Basszus 1/2! Te aztán segítettél.


Kérdező kedves....először is megértelek. Nézd, fontos az, hogy valakinek ki tudd beszélni, hogy mi az ami nyomaszt, tehát kellene melléd egy szakember: pszichológus, pszichoterapeuta, kineziológus. Törekedj, hogy bombázd magadat pozitív dolgokkal: relax zene, MOZGÁS, SÉTA és ne hallgasd a híreket. Használj illóolajokat párologtatásra(levendula, narancs). Keress a youtube-on motiváló videokat pld.:Szabó Péter, Plüssfotel, hallgass pozitív megerősítéseket.A Google a barátod! Akard megoldani a "problémát". Figyej a táplálkozásra, hogy ne egyél "szemetet": cukor, fehérliszt, kóla és társai. Olvass önfejlesztő könyveket.

Állj a tükör elé minden nap és mondd el 50x, hogy "Szeretem és elfogadom magamat olyannak amilyen vagyok!

2018. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Angolul beszélsz? Ha igen, akkor érdemes lehet ezt a könyvet elolvasni. Lehet választ találsz benne.


[link]

2018. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3.:


1. vagyok. Ha ironikusan gondoltad, akkor jelzem, hogy épp a napokban olvastam viszonylag friss kutatási eredményekről, miszerint a vizsgált mentális betegek kb. felének pajzsmirigy-alulműködése is van.

A pajzsmirigy egyébként nagyon sok mindenre hatással van, a hormonokra, a szívműködésre, az agyra, az emésztésre stb., tehát annyira nem meglepő.

2018. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

hat, nekem kb 10 eve tart vagy meg annal is regebb ota, igazabol nem is tudom, milyen lehet "normalisnak" lenni, amikor nem folyamat depresszioban vagy es szorongsz meg ilyenek.


oszinten szolva, nem tudom. en fejlodok par dologban, viszont meg mindig nagyon messze vagyok attol, hogy olyan legyek, mint a "normalis" emberek.


barcsak valaki azt mondana, hogy ez egyszer el fog mulni. de en nem hiszek ebben. nem fog. csak megtanulod jobban kezelni, kevesebb tuneted lesz, stb, de szerintem ha valami ilyen hosszan tart, nem tud teljesen eltunni.


en is szedtem gyogyszert, voltam pszichologusoknal, es igy tovabb, de nem sok valtozott. :( egyszeruen keptelen vagyok "normalisan" gondolkozni, cselekedni, erezni. de tudod, ezzel nem elkeseriteni szeretnelek, lehet sokkal jobb eleted es halas lehetsz azert, amit elersz vagy tulelesz, csak el kell fogadnod, hogy sose lesz olyan egyszeru neked, mint az olyan embereknek, akik nem ismernek mentalis betegseget. de hidd el, nem vagy egyedul, millionyi ember harcolja ugyanazt a harcot, mint te. csak ne add fel!

2018. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!