Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki rivotrilt szedett, hogy...

Aki rivotrilt szedett, hogy tudta abbahagyni?

Figyelt kérdés

Gyerekként kezdtem rivotrilt szedni,(régen fizikailag,lelkileg bántalmaztak),most második próbálkozásom letenni a gyógyszert.

Reggel és este kaptam fél szemet,az estit két hete elhagyhattam doki tanácsára,először kis mozgáskordinációs gondjaim lettek(belassulás),néha nyelési nehézség,hangulatingadozás,a gyomrom görcsben van-főleg evésnél.De a legvacakabb,hogy be villannak a régi rossz élmények képei és ez elég nyomasztó .

Szeretnék antidepresszáns nélkül élni.

Nektek mi a tapasztalatotok?

(Fevarintól cefet rosszul voltam,igazi zombi,azzal nem tudják lecserélni sem.)El vagyok keseredve. 18/F



2014. febr. 18. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
pár év és leépülsz....ha szeded azt a mérget,vegyél erőt haver,sok gyümölcs,zöldség,egyél sokat....ha kényszeres vagy,akkor találj ki valami pótcselekvést..és majd IDŐVEL az agyad is elfelejti,hogy "kell" a "gyógyszer" ,ami narkó.
2014. febr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi,most már tisztában vagyok vele mi ez,de elesetten"megzakkanva",fél évig nyomták belém nagy dózisban,most 4-éve szedem és 10mg-ról 2,5mg -nál tartok,tudom,hogy elvonási tünetek,anyámék segítenek is,de néha rémülten néznek rám azt hiszik megborultam.

Néha egyszerűen alig bírok kimászni az ágyból,ha itthon néha segítenem kell,bazi nagy kényszernek érzem-pedig tudom,hogy nem az és jól esik a szüleimnek,húgomnak ha én is megmozdítok valamit.Bár csak ne történt volna meg ez az egész sz@rság velem.

2014. febr. 18. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Qigong, akupunktúra alap kezelések lennének ilyenkor, hogy a tested kibírja az elvonást.


Sok sikert kívánok én is!

2014. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Több évig szedtem rivotrilt. Az évek alatt már több antidepresszáns szedését is abbahagytam(Aurorix, Frontin, Cimbalta,Lamolep), de a legdurvább elvonási tünetei a rivotrilnak voltak. Nálam nem a fizikai, hanem a pszichés tünetek voltak a súlyosak. Mindenkivel összevesztem, ismerőssel, ismeretlennel. De 1-2 hónap alatt ez elmúlt.

A leszokás időszakához azt tanácsolnám, hogy foglald el olyan dologgal magad, amit nagyon szeretsz csinálni. Ez egy átmeneti állapot, utána bőven ráérsz megfelelni az emberek elvárásainak. Ez egy ilyen időszak, el kell fogadni.A leszokás első felén már túl vagy, a második fele már könnyebb lesz!Ne legyél elkeseredve!

A fő problémád, a régi élmények mindig veled fognak maradni, nem fognak megváltozni.Addig fogsz szenvedni, amíg te (a gondolkodásod)meg nem változol.

2014. febr. 20. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást.Így napközben még ellétezem,próbálok tevékenykedni ezt -azt,(magántanuló vagyok)így én osztom be az időmet,de este 18-óra felé általában mindig jelentkeznek a tünetek,ha nagyon nem akarom akkor is,tegnap is összebalhéztam a családommal-ok nélkül,vacak mert utána meg bűntudatom van.Megfogadom a tanácsokat,kivéve az akupunktúrát,-röhej vagy nem de nekem tűiszonyom van.
2014. febr. 21. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem röhej.


A családod pedig toleráns kell legyen veled. Tudniuk kell, hogy nem akarsz rosszat, egyszerűen szenvedsz a gyógyszer (elvonás) miatt.


Jobb lesz majd..

2014. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg szakember sokat tudna neked ebben segíteni! Szerintem mondjuk én kb 1 évig szedtem 2mg rivotrilt de csökkentettem az adagot és abbahagytam ennyi :) Voszont te jóval réggebb óta szeded és talán tényleg egy szakember segítségedre lehetne ebben! Sok erőt neked!
2014. márc. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!