Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehetséges, hogy a depressz...

Az lehetséges, hogy a depresszió egy teljesen más emberré formál minket?

Figyelt kérdés
Illetve ha megszűnik a kiváltó oka, akkor maga a depresszió is? Én úgy érzem, hogy nem. Ugyan a kiváltó ok sem szűnt meg nálam, de úgy érzem, hogy attól függetlenül, hogy a depresszió a vonzata, ez két külön dolog. Ha nem lennék depressziós, akkor amiatt a dolog miatt lehetnék "csak" egészséges mértékben szomorú is. Úgy érzem, hogy a depresszió teljes mértékben hatással van a mindennapjaimra, a hangulatomra, és a reakcióimra. Mintha átvette volna az agyam helyét, és a betegség irányítana. Ha nem lennék depressziós, teljesen más ember lennék. Vagy ha nem is teljesen, de az biztos, hogy másképp reagálnék bizonyos dolgokra. Vagy ez hülyeség? Pl a munkahelyemen is vannak dolgok, amikre nem éppen a legjobb a reakcióm, és emiatt szoktak b..szogatni is, de nem akarom elmondani a főnökeimnek, mert egyrészt félek, hogy nem értenék meg, másrészt nem akarok mindent erre fogni, és úgymond "sajnáltatni magam". Pedig tényleg úgy érzem, hogy emiatt van minden.

2018. jún. 27. 10:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem lehetséges. Te magad vagy az okozója mindennek. Te rakod magad a depresszióba, te tudsz onnan kikeveredni és te formálhatod magadat olyanná amilyenné akarod. A depresszió csak egy melléktermék.
2018. jún. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az, hogy "te rakod magad depresszióba" így, ebben a formában szerintem hülyeség. Emlékszem, egyszer ezt valahogy így fogalmaztam meg valakinek: Az való igaz, hogy ha valaki már depressziós, akkor onnantól saját maga legnagyobb ellensége, mert csak még mélyebbre húzza magát, akár tudat alatt. Viszont az is igaz, hogy nem magától jut oda, ahova.

Ez lehet akár egy (vagy több) másik személy, akár rossz események, bármi. Persze előfordulhat, hogy valaki csak és kizárólag saját maga miatt lesz depressziós, de szerintem ez ritka.

2018. jún. 27. 10:15
 3/17 anonim ***** válasza:

A depresszió lehet genetikai hajlam eredménye is, olvasd el Elizabeth Wurtzel: Prozac ország c. könyvét. Ilyen esetben gyógyszeres kezelés segíthet szinten tartani az embert.


Jung ezt írja a neurózisokról (főleg igaz ez depresszióra):


"A vallás a lélek el- és felismerése, és egyszersmind a lélek lényegének megnyilatkozása és megnyilvánulása. - A nagy összefüggés elvesztése a legfőbb neurotizáló tényező."


„Életük delén, azaz 35 éven felül túli pácienseim közt egyetlen egy sincs, akinek végső problémája ne a vallásos lelkiség volna. Végső soron mindegyik abba betegszik bele, hogy elvesztette azt, amit eleven vallások mindenkor megadta híveiknek, s egyikük sem gyógyult meg igazán, aki nem nyerte vissza vallásos lelkületét, aminek természetesen semmi köze felekezethez vagy egyházi hovatartozáshoz.”


„Osztom azt a meggyőződést is, hogy az igazi vallásosság a legjobb gyógyszer minden lelki szenvedésre.”


Jung: Gondolatok a szenvedésről és a gyógyításról

2018. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Tehát világkép megfelelő megválasztásával nagy mértékben megváltoztatható a pesszimista szemlélt. (saját tapasztalat)
2018. jún. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Na nehogy már valaki más legyen a felelős a depressziódért. Vállald csak a felelősséget a saját gondolataidért. Senki más nem tehet róla, csak te magad. Az, ahogy megéled a dolgokat. Pl egy összetört poharat lehet nagyon sajnálni is, vagy a válladat megvonva felsöpörni a földről, és kidobni. TE döntöd el hogy állsz hozzá. Nem másokban vagy a történésekben kell keresni az okokat hanem a felfogásban. Aki ezt nem érti meg az korlátozza a saját boldogulását.
2018. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Persze tudom én, hogy minden depressziós kifelé mutogat. Aztán jönnek a gyógyszerek és a gyógyulás valahogy nem jön. Igen.. mert befelé kéne mutogatni.. magadra! :))
2018. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Ja persze, te döntöd el hogy állsz hozzá ha családon belüli szexuális abúzus ért gyerekkorodban. Mutogass magadra ne másra.
2018. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Világképi szempontból nem ajánlom a "poziztív gondolkodást", mindfulllnesst, te vonzod be a rosszat és a jót gondolkodást. Ezek sekélyes dolgok, csak énközpontúvá teszik az embert. Tulajdonképpen normális dolog a depresszió és a szomorúság, ha az ember sok negatívumot tapsztal, lát a világban és nem teszi helyre, hogy ezek miért vannak, miért van szenvedés, halál, gonoszság?


A leírtaktól függetlenül ajánlom még M Scott Peck: A járatlan út c. könyvét.

2018. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Világszemléleti biblioterápia célra pedig az Újszövetséget, Jónás könyvét (derültséget keltő történet, Prédikátor könyvét, Zsoltárok könyvét.
2018. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
Persze ilyenkor jönnek a leg extrémebb dolgokkal mint a gyerekkori traumákkal. Hát igen, meg kell tanulni feldolgozni, de nem szégyen segítséget kérni. Ne forgasd ki a szavaimat kedves lelki sérült barátom. :))
2018. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!