Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? Ez normális...

Mi történik velem? Ez normális? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Sziasztok. 15 éves lány vagyok, és mostanában egyre többet jelenik meg nálam az, hogy pl amikor összeveszek egy nagyon fontos emberrel, vagy ha hallom hogy a szüleim veszekednek elkezdek sírni de úgy, hogy múltkor pl a szobámban voltam és minden összejött egyszerre és ilyen nagyon mélyről jövő sírás tört ki belőlem és levegőt sem kaptam, 30 percig csak sírtam mintha valami pánikbetegségem lett volna, aztán 1 percre leálltam és utána megint hirtelen jött egy sírógörcs és ugyanúgy volt, ez még 2x megismétlődött és felment a vérnyomásom és szédültem. Mindenkivel bunkózom és elzárkózom a világtól és folyton sírok akaratlanul. Enni egyszerűen nem tudok, majdnem egyáltalán, ez megy 1 hónapja hogy elég keveset eszem, és semmi életkedvem, 15 évesen 45 kg vagyok szóval ez lehet az anorexia? Vagy nem tudom de már nem bírom. Nem tudom mi van velem.

Egy picit összecsapott lett és rosszul fogalmaztam, bocsánat.


2018. márc. 20. 07:09
 1/6 Helu válasza:
100%
Szia! Szerintem probálj meg beszélni a szüleiddel és keress fel efy pszichologust.
2018. márc. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Igen, anorexia. Az, hogy kedvetlen vagy, sírós, ingerlékeny, stb. attól is van, hogy nem jut a szervezetedbe elég ásványi anyag meg nyomelemek, vitamin meg minden, ami kéne ahhoz, hogy normálisan működj, és mindez attól van, hogy nem eszel. A szervezeted ételért könyörög. Ha nem adod meg neki, kórház lesz a vége, aztán meg szépen meghalsz. 15 évesen. Ne mondd már, hogy ezt akarod! Azt írod, már nem bírod. Akkor minél előbb beszélj a szüleiddel és/vagy pszichológussal és/vagy bárki megbízható felnőttel, olyannal, akiről tudod, hogy szeret, és segíteni fog, ha megtudja, hogy bajban vagy.
2018. márc. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem biztos hogy anorexia, a korod nem lényeges, ellenben a magasságod számítana. Kövérnek látod magad? Szándékosan éhezteted magad? Csinálsz olyanokat hogy nem ülsz le mert állva több kalóriát égetsz? Nem írtál ilyeneket, úgyhogy nem hiszem hogy anorexiás lennél. Simán stresszes vagy valamitől. ez nem furcsa,, főleg ha most vagy elsős,az új iskola, új követelmények megterhelőek lehetnek. Kérj segítséget a háziorvosodtól. Már az is sokat segíthet ha ad egy enyhébb vény nélküli nyugtatót - sedatif pc-t, ilyesmit. Azt nem értem, a szüleid miért nem vittek már régen dokihoz.
2018. márc. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Az anorexia az, hogy dagadtnak látod magad, bármennyi kg is legyél, ezért koplalsz, és addig edzel, amíg össze nem esel a fáradtságtól. Ha simán csak nem kívánod az ételt, akkor nem vagy anorexiás.


Szerintem itt az lehet a probléma, hogy rossz dolgok történtek veled, mert nyilván a veszekedés mindenkit felzaklat. Főleg akkor, ha fontos emberrel veszel össze, vagy a szüleid kapnak össze egymással valamin. Ettől függetlenül én mindenképp megkeresnék egy pszichológust, mert a tinikori tüneteimet én sem vettem komolyan, és most, 22 évesen kezdődött így el a kezelésem.



22/N

2018. márc. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megijedni, de mindenképpen menj el pszichológushoz! Minél hamarabb, annál jobb. Simán lehet, hogy ez csak egy átmeneti időszak, de fontos, hogy elmenj szakemberhez, mert annál hamarabb túl leszel rajta. Én a leírásod alapján nem anorexiára gondolnék, viszont a depresszióra jellemzőek lehetnek ezek a tünetek, a súlyvesztés, étvágytalanság is. Nyilván amiket itt olvasol, kezeld fenntartásokkal, csak a pszichológus/áter diagnosztizálhat. A leírásodból az derül ki, hogy a tünetek nem olyan rég kezdődtek, ami jó, mert minél hamarabb kérsz segítséget, annál gyorsabban, hatékonyabban gyógyulsz meg. Nyugi! Minden rendben lesz!
2018. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2018. márc. 25. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!